Medianın İnkişafı Agentliyi və Avropanın aparıcı xəbər şəbəkələrindən biri olan “Euronews” telekanalının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində beynəlxalq tədris platforması olan “Euronews Academy”nin “TV və canlı jurnalistika” mövzusunda təlim proqramı fəaliyyətə başlayır.
İngilis dilində tədris olunacaq təlimdə iştirak üçün gənc jurnalistlər, jurnalistika və kommunikasiya ixtisası üzrə təhsil alan, həmçinin media sahəsinə marağı olan sonuncu kurs bakalavr və magistratura pilləsi tələbələri müraciət edə bilərlər.
Təlimlər “Euronews” telekanalının televiziya yayımı sahəsində böyük təcrübəyə malik mütəxəssisləri – “Euronews”un Astana bürosunun rəhbəri Bojan Brkiç və “Euronews”un Avropa İttifaqı üzrə baş müxbiri Sergio Kantonenin iştirakı ilə keçiriləcək.
Cari ilin noyabr ayının ikinci həftəsini əhatə edən layihə çərçivəsində “Televiziya xəbərlərinin hazırlanması”, “Televiziya reportajları və canlı yayım”, “Xəbər istehsalı (yayıma hazırlıq)”, “Kamera qarşısında danışmaq” və “Müsahibə” modulları istiqamətində tədris prosesi təşkil olunacaq.

A training program on "TV and Live Journalism" by "Euronews Academy," an international educational platform, is launching within the framework of joint cooperation between the Media Development Agency and "Euronews" television channel, one of Europe's leading news networks.
Young journalists, final-year bachelor's and master's students studying journalism and communication, as well as those interested in the media field, can apply to participate in the training, which will be conducted in English.
The training sessions will be conducted with the participation of "Euronews" television channel's specialists with extensive experience in television broadcasting – Bojan Brkiç, Head of Euronews' Astana bureau, and Sergio Cantone, Euronews' Chief Correspondent for the European Union.
Within the framework of the project, which covers the second week of November this year, the training process will be organized around modules such as "Television News Production," "Television Reports and Live Broadcasts," "News Production (Preparation for Broadcast)," "Speaking in Front of the Camera," and "Interviewing."
It should be noted that participants who successfully complete the course will be awarded a certificate.