Media savadlılığı ilə bağlı layihənin icrasına başlanılır
Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA), Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu və "Regional İnkişaf" İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə könüllülük proqramı çərçivəsində "Milli Mətbuat 150 – Rəqəmsal erada gənclər və media savadlılığı" layihəsinə start verilir.
Bu barədə MEDİA-dan məlumat verilib.
Sentyabr-dekabr aylarını əhatə edəcək layihə çərçivəsində 10-dan artıq regiondan 500-dən çox gəncin iştirakı ilə mətbuat tarixi və yeni media istiqamətində, eyni zamanda media savadlılığı mövzusunda təlim, praktik və interaktiv sessiyaların təşkil edilməsi nəzərdə tutulur.
Layihənin məqsədi fəal sosial media istifadəçisi kimi zərərli məlumatların təsirinə daha çox məruz qalma ehtimalı olan gənclərin müasir media və kommunikasiya sahəsində biliklərinin artırılması, media savadlılığı mövzusunda bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi, dezinformasiya ilə mübarizədə maarifləndirmənin və həmrəyliyin gücləndirilməsidir.
Layihənin yekunu olaraq, dekabr ayında Bakı və regionlardan ümumilikdə 100-dən çox gəncin iştirakı ilə tədbirin keçirilməsi planlaşdırılır.

The project "National Press 150 – Youth and Media Literacy in the Digital Age" is being launched within the framework of a volunteer program, jointly organized by the Media Development Agency (MEDIA), the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, and the "Regional Development" Public Union.
Information about this was provided by MEDIA.
Within the framework of the project, which will cover the months of September-December, training, practical, and interactive sessions are planned to be organized on press history and new media, as well as on the topic of media literacy, with the participation of over 500 young people from more than 10 regions.
The goal of the project is to increase the knowledge of young people, who are more likely to be exposed to the impact of harmful information as active social media users, in the field of modern media and communication, to improve their skills on the topic of media literacy, and to strengthen awareness and solidarity in the fight against disinformation.
As a result of the project, an event is planned to be held in December with the participation of over 100 young people from Baku and the regions in total.