MEDİA onlayn media subyektlərinə dəstək üçün müsabiqə elan edib
Bildirilib ki, Media Reyestrinə daxil edilmiş ictimai-siyasi və idman məzmunlu kütləvi informasiya dərc edən onlayn media subyektləri müsabiqədə iştirak edə bilərlər.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün müraciət və ona əlavə edilən sənədlər elektron formada mib.media.gov.az portalı vasitəsilə Medianın İnkişafı Agentliyinə təqdim edilir.
Media subyektlərinin müsabiqədə iştirak etməsi üçün bir nəfər məsul redaktor və üç nəfər jurnalist olmaqla ən azı dörd nəfərdən ibarət heyəti olmalıdır.
Müsabiqənin yekununda qalib elan edilmiş onlayn media subyektləri ilə Agentlik arasında həmin subyektlərin hər birinə aylıq 5000 (beş min) manat məbləğində maliyyə yardımının göstərilməsinə dair müqavilə imzalanır və 6 (altı) ay müddətində qüvvədə olur. Bu dövr ərzində müvafiq dörd nəfər işçinin hər birinin əməkhaqqının minimum məbləği 800 (səkkiz yüz) manat təşkil etməlidir.

The Media Development Agency (MEDİA) has announced a competition to support online media entities.
It was stated that online media entities publishing public-political and sports content, which are included in the Media Register, can participate in the competition.
To participate in the competition, applications and accompanying documents must be submitted electronically to the Media Development Agency via the mib.media.gov.az portal.
For media entities to participate in the competition, they must have a staff of at least four people, including one responsible editor and three journalists.
At the end of the competition, a contract will be signed between the Agency and the winning online media entities for the provision of monthly financial assistance totaling 5000 (five thousand) manats to each of these entities, valid for a period of 6 (six) months. During this period, the minimum salary for each of the four relevant employees must be 800 (eight hundred) manats.