MEDİA jurnalistlər üçün müsabiqə elan edib
Müsabiqədə iştirak etmək üçün müraciət və ona əlavə edilən sənədlər elektron formada mib.media.gov.az portalı vasitəsilə Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinə təqdim edilir.
Bu barədə -a MEDİA-dan məlumat verilib.
Bildirilib ki, müsabiqənin əsas şərti müsabiqə elan olunan günədək son 3 aylıq dövr ərzində dərc olunmuş və ya yayımlanmış materialı təqdim etməkdir.
Müsabiqəyə təqdim edilən materiallar:
Jurnalist müsabiqə elan olunan günədək son 3 (üç) aylıq dövr ərzində çap mediası və onlayn media subyektində dərc olunmuş hər hansı bir yazısını aşağıdakı nominasiyalardan yalnız biri üzrə müsabiqəyə təqdim edir:
– ən yaxşı reportaj;
– ən yaxşı ictimai-siyasi təhlil;
– ən yaxşı sosial-iqtisadi təhlil;
– ən yaxşı müsahibə;
– ən yaxşı mədəniyyət materialı;
– ən yaxşı köşə yazısı;
– ən yaxşı jurnalist araşdırması;
– ən yaxşı oçerk.
Jurnalist müsabiqə elan olunan günədək son 3 (üç) aylıq dövr ərzində audiovizual media subyektində yayımlanmış və həcmi (xronometrajı) ən çoxu 5 (beş) dəqiqə olan süjetini aşağıdakı nominasiyalardan yalnız biri üzrə müsabiqəyə təqdim edir:
– ən yaxşı ictimai-siyasi reportaj;
– ən yaxşı sosial-iqtisadi reportaj;
– ən yaxşı tematik (idman, mədəniyyət və s.) reportaj.
Materialların qiymətləndirilməsi Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən cəlb edilmiş 3 (üç) müstəqil ekspert tərəfindən həyata keçirilir.
Müsabiqənin yekununda yazılar üçün nəzərdə tutulmuş nominasiyaların hər biri üzrə 5 (beş) jurnalist, süjetlər üçün nəzərdə tutulmuş nominasiyaların hər biri üzrə isə 5 (beş) jurnalist və 5 (beş) operator qalib elan edilir və mükafatlandırılır.

Applications and accompanying documents for participation in the competition are submitted electronically via the mib.media.gov.az portal to the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan.
Information on this was provided by MEDİA.
It was stated that the main condition of the competition is to submit material published or broadcast within the last 3 months up to the date of the competition announcement.
Materials submitted for the competition:
Journalists submit any article published in print media and online media subjects within the last 3 (three) months up to the date of the competition announcement for the competition under only one of the following nominations:
– best reportage;
– best socio-political analysis;
– best socio-economic analysis;
– best interview;
– best cultural material;
– best column;
– best journalistic investigation;
– best feature story.
Journalists submit their story/segment, broadcast in an audiovisual media subject within the last 3 (three) months up to the date of the competition announcement, with a maximum duration (chronometry) of 5 (five) minutes, for the competition under only one of the following nominations:
– best socio-political reportage;
– best socio-economic reportage;
– best thematic (sports, culture, etc.) reportage.
The evaluation of materials is carried out by 3 (three) independent experts engaged by the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan.
At the end of the competition, 5 (five) journalists for each of the nominations intended for articles, and 5 (five) journalists and 5 (five) operators for each of the nominations intended for stories/segments are declared winners and awarded.
Applications for the competition will be accepted until November 7, 2025, 18:00.
You can familiarize yourself with the rules for conducting the MEDİA – individual journalist competition here.