MEDİA jurnalistlər üçün müsabiqə elan edib
Müsabiqədə iştirak etmək üçün müraciət və ona əlavə edilən sənədlər elektron formada mib.media.gov.az portalı vasitəsilə Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyinə təqdim edilir.
Bu barədə -a MEDİA-dan məlumat verilib.
Bildirilib ki, müsabiqənin əsas şərti müsabiqə elan olunan günədək son 3 aylıq dövr ərzində dərc olunmuş və ya yayımlanmış materialı təqdim etməkdir.
Müsabiqəyə təqdim edilən materiallar:
Jurnalist müsabiqə elan olunan günədək son 3 (üç) aylıq dövr ərzində çap mediası və onlayn media subyektində dərc olunmuş hər hansı bir yazısını aşağıdakı nominasiyalardan yalnız biri üzrə müsabiqəyə təqdim edir:
– ən yaxşı reportaj;
– ən yaxşı ictimai-siyasi təhlil;
– ən yaxşı sosial-iqtisadi təhlil;
– ən yaxşı müsahibə;
– ən yaxşı mədəniyyət materialı;
– ən yaxşı köşə yazısı;
– ən yaxşı jurnalist araşdırması;
– ən yaxşı oçerk.
Jurnalist müsabiqə elan olunan günədək son 3 (üç) aylıq dövr ərzində audiovizual media subyektində yayımlanmış və həcmi (xronometrajı) ən çoxu 5 (beş) dəqiqə olan süjetini aşağıdakı nominasiyalardan yalnız biri üzrə müsabiqəyə təqdim edir:
– ən yaxşı ictimai-siyasi reportaj;
– ən yaxşı sosial-iqtisadi reportaj;
– ən yaxşı tematik (idman, mədəniyyət və s.) reportaj.
Materialların qiymətləndirilməsi Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən cəlb edilmiş 3 (üç) müstəqil ekspert tərəfindən həyata keçirilir.
Müsabiqənin yekununda yazılar üçün nəzərdə tutulmuş nominasiyaların hər biri üzrə 5 (beş) jurnalist, süjetlər üçün nəzərdə tutulmuş nominasiyaların hər biri üzrə isə 5 (beş) jurnalist və 5 (beş) operator qalib elan edilir və mükafatlandırılır.

Заявки на участие в конкурсе и прилагаемые к ним документы подаются в Агентство по развитию медиа Азербайджанской Республики в электронном виде через портал mib.media.gov.az.
Об этом сообщили из MEDİA.
Было отмечено, что основным условием конкурса является представление материала, опубликованного или вышедшего в эфир в течение последних 3 месяцев до дня объявления конкурса.
Материалы, представляемые на конкурс:
Журналист представляет на конкурс любую свою публикацию, вышедшую в печатных или онлайн-СМИ в течение последних 3 (трех) месяцев до дня объявления конкурса, только по одной из следующих номинаций:
– лучший репортаж;
– лучший общественно-политический анализ;
– лучший социально-экономический анализ;
– лучшее интервью;
– лучший материал о культуре;
– лучшая колонка;
– лучшее журналистское расследование;
– лучший очерк.
Журналист представляет на конкурс свой сюжет, вышедший в аудиовизуальных СМИ в течение последних 3 (трех) месяцев до дня объявления конкурса и имеющий хронометраж не более 5 (пяти) минут, только по одной из следующих номинаций:
– лучший общественно-политический репортаж;
– лучший социально-экономический репортаж;
– лучший тематический (спорт, культура и т.д.) репортаж.
Оценка материалов осуществляется 3 (тремя) независимыми экспертами, привлеченными Агентством по развитию медиа Азербайджанской Республики.
По итогам конкурса по каждой из номинаций, предусмотренных для публикаций, победителями объявляются и награждаются 5 (пять) журналистов, а по каждой из номинаций, предусмотренных для сюжетов, – 5 (пять) журналистов и 5 (пять) операторов.