Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi ilə Çin Xalq Respublikasının Sinxua Xəbər Agentliyi arasında media sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Anlaşma Memorandumunun məqsədi iki ölkə arasında media sahəsində qarşılıqlılıq prinsipinə və qarşılıqlı faydaya əsaslanan əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi, təşviqi və inkişaf etdirilməsidir.
Sənəd informasiya və təcrübə mübadiləsini, ortaq maraq doğuran layihələr üzrə birgə fəaliyyəti, eyni zamanda iclas, seminar, praktiki məşğələ, təlim, konfrans və digər bu kimi tədbirlərin təşkili, media sahəsinə məsul rəsmi şəxslərin və müvafiq ekspertlərin səfərlərinin dəstəklənməsini nəzərdə tutur.

A Memorandum of Understanding on cooperation in the field of media has been signed between the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the Xinhua News Agency of the People's Republic of China.
The purpose of the Memorandum of Understanding is to strengthen, promote, and develop cooperation in the field of media between the two countries, based on the principle of reciprocity and mutual benefit.
The document envisages the exchange of information and experience, joint activities on projects of common interest, as well as the organization of meetings, seminars, practical training, workshops, conferences, and other similar events, and support for visits of officials responsible for the media sector and relevant experts.