MEDİA-da Özbəkistan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Medianın İnkişafı Agentliyində (MEDİA) II Azərbaycan – Özbəkistan Media Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Bu barədə Redaksiya-ya MEDİA-dan məlumat verilib.
Bildirilib ki, görüşdə Agentliyin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov "Azərbaycan Respublikası ilə Özbəkistan Respublikası arasında media sahəsində əməkdaşlığın inkişafı üzrə "Yol Xəritəsi"ndən irəli gələn məsələlərin icrasından bəhs edib, iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə, o cümlədən media sferasında münasibətlərin uğurla inkişaf etdiyini diqqətə çatdırıb. O bildirib ki, qarşılıqlı təcrübə və informasiya mübadiləsi, birgə layihələrin təşkili, həmçinin peşəkar kadrların inkişafına yönəlmiş təşəbbüslər əməkdaşlığın yeni mərhələyə yüksəlməsinə xidmət edir.
Özbəkistan nümayəndə heyətinin rəhbəri Özbəkistan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının Kommunikasiya şöbəsinin sektor müdiri Dilşod Saidjanov Azərbaycan və Özbəkistan arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin medianın inkişafı sahəsində də mühüm nəticələr verdiyini qeyd edib, informasiya mübadiləsinin intensivləşməsi və birgə media layihələrinin həyata keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. O bildirib ki, ənənəvi media forumlar iki qardaş ölkənin media sahəsində yeni əməkdaşlıq imkanlarını müəyyənləşdirmək və gələcək hədəfləri birgə planlaşdırmaq baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.

В MEDİA состоялась встреча с делегацией Узбекистана
В Агентстве по развитию медиа (MEDİA) состоялась встреча с делегацией Узбекистана, находящейся в нашей стране для участия во II Азербайджано-Узбекском медиафоруме.
Об этом сообщили Redaksiya в MEDİA.
Было отмечено, что исполнительный директор Агентства Ахмед Исмайылов рассказал о реализации вопросов, вытекающих из "Дорожной карты" по развитию сотрудничества в сфере медиа между Азербайджанской Республикой и Республикой Узбекистан, и довел до сведения, что отношения между двумя странами успешно развиваются в различных областях, включая медиасферу. Он заявил, что взаимный обмен опытом и информацией, организация совместных проектов, а также инициативы, направленные на развитие профессиональных кадров, способствуют выходу сотрудничества на новый уровень.
Руководитель делегации Узбекистана, заведующий сектором Отдела коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан Дильшод Саиджанов отметил, что отношения стратегического партнерства между Азербайджаном и Узбекистаном приносят важные результаты и в области развития медиа, подчеркнув важность интенсификации обмена информацией и реализации совместных медиапроектов. Он заявил, что традиционные медиафорумы имеют особое значение для определения новых возможностей сотрудничества в сфере медиа между двумя братскими странами и совместного планирования будущих целей.