Maduro Trampın CIA vasitəsilə Venesuelaya müdaxiləsinə qarşı çıxdı
Venesuela prezidenti Nikolas Maduro, ABŞ-ın Venesuela kartellərinə qarşı zərbələr endirməyi nəzərdən keçirdiyini bildirdikdən sonra, çərşənbə günü "Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsi (MKİ) tərəfindən təşkil edilən dövlət çevrilişlərini" pislədi. Maduro, ABŞ-ın siyasətini tənqid edərək, Karib dənizində müharibəyə və rejim dəyişikliyinə qarşı olduğunu vurğuladı.
Redaksiya məlumat verir ki, Maduro, çıxışında, ABŞ-ın Venesuela siyasətini sərt tənqid edərək, "Karib dənizində müharibəyə yox... rejim dəyişikliyinə yox... MKİ tərəfindən təşkil edilən dövlət çevrilişlərinə yox" ifadələrini işlətdi. Maduro, ABŞ-ın Venesuela kartellərinə qarşı zərbələr endirməyi nəzərdən keçirdiyini bildirən Donald Trampın açıqlamalarına cavab olaraq bu fikirləri səsləndirdi. Maduro, ABŞ-ın bu addımlarının Venesuelanın suverenliyinə qarşı bir təhdid olduğunu vurğulayaraq, ölkəsinin müstəqilliyini qorumağa hazır olduğunu bildirdi.
Maduro, çıxışında, ABŞ-ın Venesuela ilə bağlı siyasətini tənqid edərək, ABŞ-ın müdaxiləsinin regionda sabitliyi pozduğunu və gərginliyi artırdığını qeyd etdi. O, ABŞ-ı Venesuelanın daxili işlərinə qarışmamağa və ölkəsinin suverenliyinə hörmət etməyə çağırdı. Maduro, həmçinin, ABŞ-ın Venesuela ilə bağlı siyasətinin regionda münaqişələrə səbəb ola biləcəyini və bunun Karib dənizində təhlükəsizlik vəziyyətini daha da gərginləşdirə biləcəyini bildirdi. Maduro, Venesuelanın suverenliyini qorumaq üçün bütün lazımi tədbirləri görəcəyini və ABŞ-ın təzyiqlərinə qarşı mübarizə aparacağını vurğuladı.

Мадуро выступил против вмешательства Трампа в Венесуэлу через ЦРУ
Президент Венесуэлы Николас Мадуро в среду осудил "государственные перевороты, организованные Центральным разведывательным управлением (ЦРУ)", после того как США заявили о рассмотрении возможности нанесения ударов по венесуэльским картелям. Мадуро, критикуя политику США, подчеркнул, что он против войны в Карибском море и смены режима.
Редакция сообщает, что Мадуро в своем выступлении жестко раскритиковал политику США в отношении Венесуэлы, заявив: "Нет войне в Карибском море... нет смене режима... нет государственным переворотам, организованным ЦРУ". Мадуро высказал эти мысли в ответ на заявления Дональда Трампа, который сообщил, что США рассматривают возможность нанесения ударов по венесуэльским картелям. Мадуро подчеркнул, что эти шаги США являются угрозой суверенитету Венесуэлы, и заявил о готовности своей страны защищать свою независимость.
Мадуро в своем выступлении раскритиковал политику США в отношении Венесуэлы, отметив, что вмешательство США нарушает стабильность в регионе и усиливает напряженность. Он призвал США не вмешиваться во внутренние дела Венесуэлы и уважать суверенитет его страны. Мадуро также заявил, что политика США в отношении Венесуэлы может привести к конфликтам в регионе и еще больше обострить ситуацию с безопасностью в Карибском море. Мадуро подчеркнул, что предпримет все необходимые меры для защиты суверенитета Венесуэлы и будет бороться против давления США.