Lyuis Hemilton: “Qəzzada baş verənləri görmək məni dərindən sarsıdır”
Dünyaca məşhur Formula 1 pilotu Lyuis Hemilton Qəzzada yaşanan humanitar fəlakətlə bağlı açıqlama verib.
Redaksiya xəbər verir ki, Hemilton “Qəzzada baş verənləri görmək, hiss etdiyim dərindən yıxımı ifadə etmək üçün kifayət deyil” sözləri ilə emosional mesaj yayımlayıb.
O bildirib ki, bölgədə uşaqlar aclıq içindədir, insani yardım isə onlara çatdırıla bilmir:
“Uşaqlar acdır, yardım onlara çatmır. Beynəlxalq ictimaiyyətin susqunluğu və hərəkətsizliyi gələcək nəsillər tərəfindən hökmən mühakimə olunacaq.”
Lyuis Hemilton bu sözləri ilə Qəzzadakı humanitar böhrana qarşı beynəlxalq təşkilatların və dövlətlərin passivliyini sərt şəkildə tənqid edib. Onun açıqlaması sosial mediada böyük dəstək qazanıb.

Всемирно известный пилот Формулы-1 Льюис Хэмилтон сделал заявление в связи с гуманитарной катастрофой в Газе.
Редакция сообщает, что Хэмилтон опубликовал эмоциональное сообщение со словами: «Видеть происходящее в Газе недостаточно, чтобы выразить глубокое потрясение, которое я испытываю».
Он заявил, что в регионе дети голодают, а гуманитарная помощь до них не доходит:
«Дети голодают, помощь до них не доходит. Молчание и бездействие международного сообщества обязательно будут осуждены будущими поколениями».
Льюис Хэмилтон этими словами жестко раскритиковал пассивность международных организаций и государств в отношении гуманитарного кризиса в Газе. Его заявление получило широкую поддержку в социальных сетях.