LG CES 2026-da ev işlərini asanlaşdıran robotunu təqdim etdi
LG-nin CES 2026-da keçirilən təqdimatında nümayiş etdirdiyi CLOiD robotu, ev işlərini asanlaşdırmağa yönəlmiş yeni texnologiyaların tətbiqini nümayiş etdirdi. Bu robot, gələcəkdə evlərdəki gündəlik işləri avtomatlaşdırmağa kömək edəcək bir vasitə kimi təqdim olunur.
Redaksiya xəbər verir ki, LG-nin CLOiD robotu bazar ertəsi günü CES 2026 səhnəsində çıxış edərək, ilk dəfə olaraq robotun fəaliyyətini nümayiş etdirdi. LG-nin təqdimatında, CLOiD-un, yavaş olsa da, paltaryuyan və ya quruducuya yükləmə qabiliyyəti nümayiş olundu. Bu, şirkətin "sıfır əmək evini" yaratmaq məqsədinin bir hissəsi kimi təqdim edildi.
Səhnəyə çıxan CLOiD, beş barmaqlı əlləri ilə salam verdi. LG-nin ev əşyaları bölməsində satış üzrə vitse-prezidenti Brandt Varner, robotun arxasınca gələrək, əlindəki yaş dəsmalı götürməsini istədi. CLOiD kişi səsi ilə "Əlbəttə, mən paltarları yuyacam," dedi. "Gəlin, hər kəsə nə edə biləcəyimi göstərim." Bu nümayiş, robotun ev işlərini yerinə yetirmə qabiliyyətini və gələcəkdə evlərdəki gündəlik işləri necə dəyişdirə biləcəyini göstərdi. Bu, LG-nin "sıfır əmək evi" konsepsiyasının bir hissəsi olaraq, ev işlərini avtomatlaşdırmağa yönəlmiş bir addımdır.

Робот CLOiD, представленный LG на выставке CES 2026, продемонстрировал применение новых технологий, направленных на облегчение домашних дел. Этот робот позиционируется как средство, которое в будущем поможет автоматизировать повседневные задачи в домах.
Redaksiya сообщает, что робот LG CLOiD выступил на сцене CES 2026 в понедельник, впервые продемонстрировав свою работу. На презентации LG было показано, как CLOiD, хоть и медленно, но способен загружать белье в стиральную или сушильную машину. Это было представлено как часть цели компании по созданию «дома с нулевым трудом».
CLOiD вышел на сцену и поприветствовал присутствующих пятипалыми руками. Брандт Уорнер, вице-президент по продажам подразделения бытовой техники LG, подошел к роботу и попросил его взять мокрое полотенце. Робот мужским голосом сказал: «Конечно, я постираю одежду». «Позвольте мне показать всем, что я могу сделать». Эта демонстрация показала способность робота выполнять домашние дела и как он может изменить повседневные задачи в домах в будущем. Это шаг, направленный на автоматизацию домашних дел, являющийся частью концепции LG «дом с нулевым трудом».