Lənkəranda hakimlər üçün mülki hüquq və mülki proses üzrə təlimlər keçirilib
Ədliyyə Nazirliyinin təşkilatçılığı, Məhkəmə-Hüquq Şurası və Ali Məhkəmənin birgə dəstəyi ilə Lənkəran şəhərində hakimlər üçün mülki hüquq və mülki proses hüququ mövzularını əhatə edən təlimlər keçirilib. Təlimləri Almaniyanın Martin Lüter adına Halle-Vittenberq Universitetinin professoru Azər Əliyev və həmin Universitetin Hüquq texnologiyaları laboratoriyasının rəhbəri, professor Konstantin Branovitski tədris ediblər.
Təlimlər hakimlərin təlimçi kimi inkişaf etdirilməsi və sonradan onların vasitəsilə digər hakimlərin, eləcə də hakimliyə namizədlərin bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə təşkil olunub. 5 gün davam edən təlimlərdə müxtəlif instansiyalar üzrə 19 hakim iştirak edib.
Qeyd edək ki, ölkəmizdə hakim korpusunun komplektləşdirilməsi, məhkəmə hakimiyyətinin peşəkar hakimlərlə təmin edilməsi və bu istiqamətdə hakimlərin hazırlığının davamlı olaraq təkmilləşdirilməsi məqsədilə hakimliyə namizədlərin ilkin uzunmüddətli təlimi və hakimlərin davamlı tədrisi Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilir.

Trainings covering civil law and civil procedure topics were held for judges in the city of Lankaran, organized by the Ministry of Justice with the joint support of the Judicial-Legal Council and the Supreme Court. The trainings were conducted by Professor Azar Aliyev from Martin Luther University of Halle-Wittenberg in Germany and Professor Konstantin Branovitski, head of the University's Legal Technologies Laboratory.
The trainings were organized with the aim of developing judges as trainers and subsequently enhancing the knowledge and skills of other judges, as well as judicial candidates, through them. 19 judges from various instances participated in the 5-day trainings.
It should be noted that the Ministry of Justice conducts initial long-term training for judicial candidates and continuous education for judges to staff the judiciary in our country, ensure the judicial power is provided with professional judges, and continuously improve the training of judges in this regard.