Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrov bəyan edib ki, Avropa dövlətləri iki ay ərzində Fələstini tanımaq barədə qərar verdikdə, artıq tanınacaq bir şey qalmaya bilər.
Redaksiya xəbər verir ki, Lavrovun sözlərinə görə, hazırkı gedişat Fələstin məsələsinin sürətlə pisləşdiyini göstərir və Avropanın gecikmiş addımları regiondakı vəziyyəti dəyişməyə qadir olmaya bilər.
Rusiyalı nazir beynəlxalq ictimaiyyəti məsuliyyətli addımlar atmağa, Fələstin xalqının hüquqlarını qorumağa və münaqişənin ədalətli həlli üçün real mexanizmlər yaratmağa çağırıb.
Lavrov əlavə edib ki, böhranın daha da dərinləşməsinin qarşısını almaq üçün siyasi iradə və vaxtında qərarların verilməsi həyati əhəmiyyət daşıyır.

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что когда европейские государства примут решение о признании Палестины в течение двух месяцев, возможно, уже нечего будет признавать.
Как сообщает редакция, по словам Лаврова, текущий ход событий указывает на быстрое ухудшение палестинского вопроса, и запоздалые шаги Европы могут оказаться неспособными изменить ситуацию в регионе.
Российский министр призвал международное сообщество предпринять ответственные шаги, защитить права палестинского народа и создать реальные механизмы для справедливого урегулирования конфликта.
Лавров добавил, что для предотвращения дальнейшего углубления кризиса жизненно важны политическая воля и своевременное принятие решений.