Küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verilib
Milli Hidrometeorologiya Xidməti aprelin 11-13-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda, bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verib.
Bu barədə xidmətdən bildirilib.
Qeyd olunub ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Naxçıvan Muxtar Respublikası, Xızı, Siyəzən, Quba, Xaçmaz, Şabran, Gəncə, Şəmkir, Qazax, Tovuz, Ağstafa, Gədəbəy, Ağdam, Kəlbəcər, Laçın, Zəngilan, Yevlax, Bərdə, Tərtər, Neftçala, Lerik, Yardımlı, Qobustanda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti saniyədə 13.9-20.7 metr təşkil edəcək.
Goranboy, Naftalan, Daşkəsən, Mingəçevir və Qusarda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti saniyədə 20.8-28.4 metrədək güclənəcək.

The National Hydrometeorology Service has issued a yellow and orange warning regarding the windy weather conditions expected on April 11-13 in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in some regions.
This was reported by the Service.
It was noted that in Baku and the Absheron Peninsula, Nakhchivan Autonomous Republic, Khizi, Siyazan, Guba, Khachmaz, Shabran, Ganja, Shamkir, Gazakh, Tovuz, Agstafa, Gadabay, Aghdam, Kalbajar, Lachin, Zangilan, Yevlakh, Barda, Tartar, Neftchala, Lerik, Yardimli, and Gobustan, a northwest wind will blow in accordance with the yellow warning, with wind speeds reaching 13.9-20.7 meters per second.
Meanwhile, in Goranboy, Naftalan, Dashkasan, Mingachevir, and Gusar, a northwest wind will blow in accordance with the orange warning, with wind speeds strengthening up to 20.8-28.4 meters per second.