Kris Pratt-ın yeni filmi: Süni intellekt ədaləti sual altına alır
Gələcəkdə, 2029-cu ildə Los-Ancelesdə bir polis əməkdaşı həyat yoldaşını öldürməkdə ittiham olunur. O, adını təmizləmək üçün cəmi 90 dəqiqəyə malikdir, çünki robotlaşdırılmış ədalət onu məhkum edəcək. Bu, "Mərhəmət" adlı yeni bir filmdəki süjetin əsasını təşkil edir.
Redaksiya məlumat verir ki, irlandiyalı yazıçı Marko van Belle, 2029-cu ildə Los-Ancelesdə, süni intellektin cinayətkar günahını və ya günahsızlığını qiymətləndirməkdə tamamilə məsul olduğu bir dünyada qurulmuş, əyləncəli bir ssenari təqdim edir. RoboCop-u eşitmisiniz. Bu, RoboJustice-dir. Veteran rus-qazax kinorejissoru Timur Bekmambetov, böyük fəaliyyət ardıcıllıqlarına özünün adi möhkəm yanaşmasını gətirir və Kris Pratt, qətldə ittiham olunan LAPD polisi rolunu oynayır. Uzun müddətdir Pratt-ın pərəstişkarları, Pratt-ın "Parks and Recreation" serialından olan həmkarlarından biri olan Cey Ceksonun, səslənməli televiziya xəbər aparıcısı Perd Hapley rolunu effektiv şəkildə təkrarlaması ilə bağlı bir kameo görünüşünü qiymətləndirəcəklər.
Filmin zahiri hədəfi süni intellektin təhlükəli gücüdür, baxmayaraq ki, film, süni intellektin çox narahatedici olduğu barədə hamımızın təntənəli şəkildə razılaşdığımız, lakin bununla bağlı heç bir şey etmək niyyətində olmadığımız bugünkü liberal fikir ikili düşüncəsindən istifadə edir. Pratt, içki problemi olan, lakin ironik olaraq Mərhəmət adlandırılan şəhərin yeni yüksək texnologiyalı ədalət sistemi çərçivəsində ilk məhkumluğu gətirdiyi üçün 2029-cu ildə Los-Anceles hüquq-mühafizə orqanlarının poster uşağı olan detektiv Kris Raven rolunu oynayır (bu, bir akronim kimi görünmür). Süni intellekt artıq ədalətin yeganə hakimidir və müttəhimlərin hər birinin, faktlara soyuqqanlılıqla israr edən, lakin qəribə Max-Headroom tipli nasazlıqlara qadir olan, Rebekka Ferqüson tərəfindən oynanılan bir süni intellekt-holoqramı olan hakim Maddox qarşısında öz işlərini təqdim etmək üçün 90 dəqiqəlik bir məhkəməsi var.
"Mərhəmət" filmi, süni intellektin ədalət sisteminin gələcəkdəki təsirlərini araşdıran, maraqlı bir elmi-fantastik trillerdir. Film, süni intellektin cəmiyyətdəki roluna dair müasir narahatlıqları əks etdirir və tamaşaçıları bu texnologiyanın potensial təhlükələri barədə düşünməyə dəvət edir. Kris Pratt-ın canlandırdığı detektiv Kris Raven, süni intellektin hökmranlığı altında ədalətin necə təhrif oluna biləcəyini göstərən bir nümunədir.

В будущем, в 2029 году, в Лос-Анджелесе полицейский обвиняется в убийстве своей жены. У него есть всего 90 минут, чтобы очистить свое имя, иначе роботизированное правосудие осудит его. Это составляет основу сюжета нового фильма под названием "Милосердие".
Redaksiya сообщает, что ирландский сценарист Марко ван Белле представляет захватывающий сценарий, действие которого происходит в Лос-Анджелесе 2029 года, в мире, где искусственный интеллект полностью отвечает за оценку вины или невиновности преступника. Вы слышали о RoboCop. Это RoboJustice. Ветеран российско-казахстанского кино Тимур Бекмамбетов привносит свой обычный твердый подход к масштабным экшн-сценам, а Крис Пратт играет роль полицейского из Департамента полиции Лос-Анджелеса, обвиняемого в убийстве. Давние поклонники Пратта оценят камео, в котором один из его коллег по сериалу "Парки и зоны отдыха" Джей Джей Джексон эффективно повторяет роль телеведущего Перда Хэпли.
Внешняя цель фильма — опасная сила искусственного интеллекта, хотя фильм использует сегодняшнюю либеральную дилемму, с которой мы все торжественно соглашаемся, что ИИ слишком тревожен, но не собираемся ничего с этим делать. Пратт играет детектива Криса Рейвена, ребенка-плаката правоохранительных органов Лос-Анджелеса 2029 года, который страдает от проблем с алкоголем, но, по иронии судьбы, приносит первое обвинение в рамках новой высокотехнологичной системы правосудия города под названием "Милосердие" (это не похоже на акроним). ИИ теперь является единственным судьей правосудия, и у каждого обвиняемого есть 90 минут, чтобы представить свое дело перед судьей Мэддокс, голографическим ИИ, сыгранным Ребеккой Фергюсон, которая бесстрастно настаивает на фактах, но способна на странные сбои в стиле Max-Headroom.
Фильм "Милосердие" — это захватывающий научно-фантастический триллер, исследующий будущие последствия системы правосудия на основе искусственного интеллекта. Фильм отражает современные опасения по поводу роли искусственного интеллекта в обществе и побуждает зрителей задуматься о потенциальных опасностях этой технологии. Детектив Крис Рейвен, сыгранный Крисом Праттом, является примером того, как правосудие может быть искажено под властью искусственного интеллекта.