Kris Pratt-ın yeni filmi: Süni intellekt ədaləti sual altına alır
Gələcəkdə, 2029-cu ildə Los-Ancelesdə bir polis əməkdaşı həyat yoldaşını öldürməkdə ittiham olunur. O, adını təmizləmək üçün cəmi 90 dəqiqəyə malikdir, çünki robotlaşdırılmış ədalət onu məhkum edəcək. Bu, "Mərhəmət" adlı yeni bir filmdəki süjetin əsasını təşkil edir.
Redaksiya məlumat verir ki, irlandiyalı yazıçı Marko van Belle, 2029-cu ildə Los-Ancelesdə, süni intellektin cinayətkar günahını və ya günahsızlığını qiymətləndirməkdə tamamilə məsul olduğu bir dünyada qurulmuş, əyləncəli bir ssenari təqdim edir. RoboCop-u eşitmisiniz. Bu, RoboJustice-dir. Veteran rus-qazax kinorejissoru Timur Bekmambetov, böyük fəaliyyət ardıcıllıqlarına özünün adi möhkəm yanaşmasını gətirir və Kris Pratt, qətldə ittiham olunan LAPD polisi rolunu oynayır. Uzun müddətdir Pratt-ın pərəstişkarları, Pratt-ın "Parks and Recreation" serialından olan həmkarlarından biri olan Cey Ceksonun, səslənməli televiziya xəbər aparıcısı Perd Hapley rolunu effektiv şəkildə təkrarlaması ilə bağlı bir kameo görünüşünü qiymətləndirəcəklər.
Filmin zahiri hədəfi süni intellektin təhlükəli gücüdür, baxmayaraq ki, film, süni intellektin çox narahatedici olduğu barədə hamımızın təntənəli şəkildə razılaşdığımız, lakin bununla bağlı heç bir şey etmək niyyətində olmadığımız bugünkü liberal fikir ikili düşüncəsindən istifadə edir. Pratt, içki problemi olan, lakin ironik olaraq Mərhəmət adlandırılan şəhərin yeni yüksək texnologiyalı ədalət sistemi çərçivəsində ilk məhkumluğu gətirdiyi üçün 2029-cu ildə Los-Anceles hüquq-mühafizə orqanlarının poster uşağı olan detektiv Kris Raven rolunu oynayır (bu, bir akronim kimi görünmür). Süni intellekt artıq ədalətin yeganə hakimidir və müttəhimlərin hər birinin, faktlara soyuqqanlılıqla israr edən, lakin qəribə Max-Headroom tipli nasazlıqlara qadir olan, Rebekka Ferqüson tərəfindən oynanılan bir süni intellekt-holoqramı olan hakim Maddox qarşısında öz işlərini təqdim etmək üçün 90 dəqiqəlik bir məhkəməsi var.
"Mərhəmət" filmi, süni intellektin ədalət sisteminin gələcəkdəki təsirlərini araşdıran, maraqlı bir elmi-fantastik trillerdir. Film, süni intellektin cəmiyyətdəki roluna dair müasir narahatlıqları əks etdirir və tamaşaçıları bu texnologiyanın potensial təhlükələri barədə düşünməyə dəvət edir. Kris Pratt-ın canlandırdığı detektiv Kris Raven, süni intellektin hökmranlığı altında ədalətin necə təhrif oluna biləcəyini göstərən bir nümunədir.

In the future, in 2029 Los Angeles, a police officer is accused of murdering his wife. He has only 90 minutes to clear his name, as a robotic justice system will convict him. This forms the basis of the plot for a new film titled 'Mercy'.
Redaksiya reports that Irish writer Marko van Belle presents an entertaining scenario set in 2029 Los Angeles, a world where artificial intelligence is entirely responsible for assessing a criminal's guilt or innocence. You've heard of RoboCop. This is RoboJustice. Veteran Russian-Kazakh filmmaker Timur Bekmambetov brings his usual solid approach to large-scale action sequences, and Chris Pratt plays the LAPD officer accused of murder. Long-time Pratt fans will appreciate a cameo appearance by Jay Jackson, one of Pratt's co-stars from the series 'Parks and Recreation,' effectively reprising his role as the voice-over TV news anchor Perd Hapley.
The film's overt target is the dangerous power of artificial intelligence, although the film taps into the dual thinking of today's liberal thought, where we all solemnly agree that AI is very disturbing, but have no intention of doing anything about it. Pratt plays Detective Chris Raven, a poster child for 2029 Los Angeles law enforcement, who has a drinking problem but ironically brings the first conviction under the city's new high-tech justice system, called Mercy (it doesn't seem to be an acronym). AI is now the sole arbiter of justice, and each defendant has 90 minutes to present their case before Judge Maddox, an AI hologram played by Rebecca Ferguson, who insists on facts with cold logic but is capable of strange Max-Headroom-like glitches.
'Mercy' is an intriguing sci-fi thriller that explores the future implications of artificial intelligence in the justice system. The film reflects contemporary concerns about the role of AI in society and invites viewers to contemplate the potential dangers of this technology. Detective Chris Raven, portrayed by Chris Pratt, serves as an example of how justice can be distorted under the reign of artificial intelligence.