Kreml: Putin və Zelenski arasında görüş münaqişənin həllində son nöqtə
Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov Rusiya və Ukrayna liderləri arasında mümkün görüşə münasibət bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Peskov Vladimir Putin və Volodimir Zelenski arasında baş tuta biləcək görüşün Ukrayna münaqişəsinin tənzimlənməsində son mərhələ ola biləcəyini qeyd edib.
“Bu görüş həm prosesə nöqtə qoya, həm də əldə ediləcək razılaşmaları rəsmiləşdirə bilər,” – deyə Peskov bildirib. O, bununla belə əlavə edib ki, bu qədər mürəkkəb bir prosesi cəmi 30 gün ərzində başa çatdırmaq real görünmür.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Ukrayna tərəfi avqust ayında Putin və Zelenskin iştirakı ilə beynəlxalq səviyyəli sammitin keçirilməsini təklif etmişdi. Görüşün formatı və konkret yeri ilə bağlı hələlik rəsmi razılaşma yoxdur.

Dmitry Peskov, press secretary for the Russian President, commented on a possible meeting between the leaders of Russia and Ukraine.
The editorial office reports that Peskov noted that a potential meeting between Vladimir Putin and Volodymyr Zelensky could be the final stage in the settlement of the Ukrainian conflict.
"This meeting could both put an end to the process and formalize the agreements reached," Peskov stated. He added, however, that completing such a complex process in just 30 days does not seem realistic.
It should be recalled that earlier, the Ukrainian side had proposed holding an international summit with the participation of Putin and Zelensky in August. There is currently no official agreement regarding the format or specific location of the meeting.