“Kreativ Media – Bakı” adlı məzmun müsabiqəsi elan edilir
Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi və “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “MEDİA Savadlılığı” Həftəsi çərçivəsində növbəti dəfə “Kreativ Media - Bakı” adlı məzmun müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqə jurnalistika və kommunikasiya ixtisası üzrə təhsil alan, eləcə də media sahəsinə maraq göstərən digər ixtisasdan olan tələbələr üçün nəzərdə tutulub.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd gənclərdə:
• Media savadlılığı və dezinformasiya ilə mübarizədə yeni məzmun ideyalarının yaradılmasına dəstək göstərmək;
• Gənclər üçün peşəkarlaşmasına dəstək göstərmək;
• Bu istiqamətdə ixtisaslaşmanın təşviq edilməsidir.
Müsabiqəyə “Süni intellekt və etika: təhlükəsiz rəqəmsal cəmiyyət”, “Müxtəlif sənayelər üzrə etibarlı məlumatlandırmanın təmini: dağ-mədən sənayesi” və “Media savadlılığı sosial məsuliyyətlilik kontekstində” mövzuları üzrə hazırlanmış məqalələrlə müraciət etmək mümkündür.
Müsabiqə üçün dil, həcm və janr məhdudiyyəti nəzərdə tutulmur.
Qiymətləndirmə materialın yaradıcı, orijinal və maarifləndirici əhəmiyyətli olması, jurnalistikanın prinsiplərinə uyğunluğu, eləcə də plagiat və ya emal olunmamış informasiyanın (“copy-paste”) həcmi nəzərə alınmaqla aparılacaq.
20 dekabr saat 12:00-dək göstərilən linkdəki elektron qeydiyyat formasını dolduraraq müraciət edə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, qaliblərə hədiyyə və sertifikatların təqdim edilməsi, həmçinin onların məqalələrinin peşəkar onlayn media subyektlərində paylaşılması nəzərdə tutulur.

Объявлен конкурс контента "Kreativ Media – Bakı"
Совместная организация Агентства развития медиа Азербайджанской Республики и Закрытого акционерного общества "AzerGold" в рамках Недели "Медиаграмотность" вновь объявляет конкурс контента под названием "Kreativ Media - Bakı".
Конкурс предназначен для студентов, обучающихся по специальностям журналистика и коммуникации, а также для студентов других специальностей, интересующихся сферой медиа.
Цель проведения конкурса:
• Поддержка создания новых идей контента в области медиаграмотности и борьбы с дезинформацией;
• Поддержка профессионального развития молодежи;
• Содействие специализации в этом направлении.
На конкурс можно подать статьи, подготовленные по темам "Искусственный интеллект и этика: безопасное цифровое общество", "Обеспечение достоверной информации в различных отраслях: горнодобывающая промышленность" и "Медиаграмотность в контексте социальной ответственности".
Ограничений по языку, объему и жанру для конкурса не предусмотрено.
Оценка будет проводиться с учетом творческой, оригинальной и образовательной ценности материала, его соответствия журналистским принципам, а также объема плагиата или необработанной информации ("copy-paste").
Заявки можно подать до 12:00 20 декабря, заполнив электронную регистрационную форму по указанной ссылке.
Отметим, что победителям будут вручены подарки и сертификаты, а их статьи будут опубликованы в профессиональных онлайн-медиа.