“Kreativ Media – Bakı” adlı məzmun müsabiqəsi elan edilir
Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi və “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “MEDİA Savadlılığı” Həftəsi çərçivəsində növbəti dəfə “Kreativ Media - Bakı” adlı məzmun müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqə jurnalistika və kommunikasiya ixtisası üzrə təhsil alan, eləcə də media sahəsinə maraq göstərən digər ixtisasdan olan tələbələr üçün nəzərdə tutulub.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd gənclərdə:
• Media savadlılığı və dezinformasiya ilə mübarizədə yeni məzmun ideyalarının yaradılmasına dəstək göstərmək;
• Gənclər üçün peşəkarlaşmasına dəstək göstərmək;
• Bu istiqamətdə ixtisaslaşmanın təşviq edilməsidir.
Müsabiqəyə “Süni intellekt və etika: təhlükəsiz rəqəmsal cəmiyyət”, “Müxtəlif sənayelər üzrə etibarlı məlumatlandırmanın təmini: dağ-mədən sənayesi” və “Media savadlılığı sosial məsuliyyətlilik kontekstində” mövzuları üzrə hazırlanmış məqalələrlə müraciət etmək mümkündür.
Müsabiqə üçün dil, həcm və janr məhdudiyyəti nəzərdə tutulmur.
Qiymətləndirmə materialın yaradıcı, orijinal və maarifləndirici əhəmiyyətli olması, jurnalistikanın prinsiplərinə uyğunluğu, eləcə də plagiat və ya emal olunmamış informasiyanın (“copy-paste”) həcmi nəzərə alınmaqla aparılacaq.
20 dekabr saat 12:00-dək göstərilən linkdəki elektron qeydiyyat formasını dolduraraq müraciət edə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, qaliblərə hədiyyə və sertifikatların təqdim edilməsi, həmçinin onların məqalələrinin peşəkar onlayn media subyektlərində paylaşılması nəzərdə tutulur.

The Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan and "AzerGold" Closed Joint Stock Company are jointly organizing the "Creative Media - Baku" content competition once again as part of "Media Literacy" Week.
The competition is intended for students studying journalism and communication, as well as students from other fields interested in the media sector.
The purpose of the competition is to support young people in:
- Creating new content ideas for media literacy and combating disinformation;
- Supporting the professional development of young people;
- Promoting specialization in this direction.
Applications can be submitted with articles prepared on the topics of "Artificial Intelligence and Ethics: A Secure Digital Society", "Ensuring Reliable Information Across Various Industries: The Mining Industry", and "Media Literacy in the Context of Social Responsibility".
There are no language, volume, or genre restrictions for the competition.
The evaluation will consider the creativity, originality, and educational value of the material, its adherence to journalistic principles, as well as the extent of plagiarism or unprocessed information ("copy-paste").
You can apply by filling out the electronic registration form at the provided link until December 20, 12:00 PM.
It should be noted that winners will be awarded prizes and certificates, and their articles will be published on professional online media outlets.