Son günlər sosial şəbəkələrdə “Kontakt Home” mağazalar şəbəkəsindən şikayət edənlərin sayı artmaqdadır.
Avtosfer.az xəbər verir ki, “TikTok”da başına gələnlərlə bağlı məlumat verən şəbəkə istifadəçisi “Kontakt Home” tərəfindən aldadıldığını qeyd edib.
O bildirib ki, 2025-ci il dekabrın 31-i aldığı “iPhone” telefonu ilə birlikdə onun USB və şarj başlığını kreditlə götürüb. Buna baxmayaraq, artıq 1 aydır ki, qutunun içində qadına satılan USB naqili işləmir. Yaranan problemlə əlaqədar “Kontakt”ın qaynar xəttinə müraciət edib. Şirkətin əməkdaşları qadın müştərini “Kontakt”ın əməkdaşlıq etdiyi servisə yönəldib. Servisdə isə USB naqili analiz edilməyib və müştəriyə şarj cihazının başlığını təmir edə biləcəklərini, USB-ni qəbul etməyəcəklərini bildiriblər. Müştəri yenidən “Kontak”ın qaynar xətti ilə əlaqə saxlayıb və servisin məhsulu təmirə qəbul etmədiyini bildirib. Şirkətdən qadına verilən cavab isə “yalnız telefona zəmanət verilir, aksesuara yox” olub. Qadın paylaşdığı videoda qeyd edib ki, USB-nin saxta olması dəqiqdir, çünki “Apple” şirkətinə məxsus bütün USB naqilləri yumşaqlığı və əsnəkliyi ilə seçildiyi halda, ona verilən naqil sərtdir. O məhsulu qutusunda aldığı üçün bu məsələyə diqqət etməyib. Xanım videodan sonra ona “Kontakt Home”dan əlaqə vasitələri və digər şəxsi məlumatlar istədiyini bildirir. O vurğulayıb ki, “Kontakt”ın müraciətinə baxmayaraq, hələ də yaranan problem həllini tapmayıb.
Xanımın videosunun altına rəy yazan vətəndaşlar da “Kontakt Home” şirkətinin müştərilərini ilk dəfə aldatmadığını, belə halların dəfələrlə baş verdiyini qeyd edib.

In recent days, the number of people complaining about the “Kontakt Home” store chain on social networks has been increasing.
Avtosfer.az reports that a network user, who shared information about her experience on “TikTok,” stated that she was deceived by “Kontakt Home.”
She stated that on December 31, 2025, she purchased an “iPhone” phone along with its USB cable and charging adapter on credit. Despite this, the USB cable sold to the woman in the box has not been working for a month now. She contacted “Kontakt”’s hotline regarding the problem. The company's employees directed the female customer to the service center that “Kontakt” cooperates with. At the service center, the USB cable was not analyzed, and the customer was informed that they could repair the charger adapter but would not accept the USB cable. The customer contacted “Kontakt”’s hotline again and reported that the service center did not accept the product for repair. The company's response to the woman was: “only the phone is under warranty, not the accessories.” The woman noted in the video she shared that the USB cable is definitely fake, because while all USB cables belonging to “Apple” company are known for their softness and flexibility, the cable she received is stiff. She did not pay attention to this issue because she received the product in its box. The woman states that after the video, “Kontakt Home” requested her contact details and other personal information. She emphasized that despite “Kontakt”’s appeal, the problem has still not been resolved.
Citizens who commented under the woman's video also noted that “Kontakt Home” company has not deceived its customers for the first time, and such incidents have occurred repeatedly.