Son günlər sosial şəbəkələrdə “Kontakt Home” mağazalar şəbəkəsindən şikayət edənlərin sayı artmaqdadır.
Avtosfer.az xəbər verir ki, “TikTok”da başına gələnlərlə bağlı məlumat verən şəbəkə istifadəçisi “Kontakt Home” tərəfindən aldadıldığını qeyd edib.
O bildirib ki, 2025-ci il dekabrın 31-i aldığı “iPhone” telefonu ilə birlikdə onun USB və şarj başlığını kreditlə götürüb. Buna baxmayaraq, artıq 1 aydır ki, qutunun içində qadına satılan USB naqili işləmir. Yaranan problemlə əlaqədar “Kontakt”ın qaynar xəttinə müraciət edib. Şirkətin əməkdaşları qadın müştərini “Kontakt”ın əməkdaşlıq etdiyi servisə yönəldib. Servisdə isə USB naqili analiz edilməyib və müştəriyə şarj cihazının başlığını təmir edə biləcəklərini, USB-ni qəbul etməyəcəklərini bildiriblər. Müştəri yenidən “Kontak”ın qaynar xətti ilə əlaqə saxlayıb və servisin məhsulu təmirə qəbul etmədiyini bildirib. Şirkətdən qadına verilən cavab isə “yalnız telefona zəmanət verilir, aksesuara yox” olub. Qadın paylaşdığı videoda qeyd edib ki, USB-nin saxta olması dəqiqdir, çünki “Apple” şirkətinə məxsus bütün USB naqilləri yumşaqlığı və əsnəkliyi ilə seçildiyi halda, ona verilən naqil sərtdir. O məhsulu qutusunda aldığı üçün bu məsələyə diqqət etməyib. Xanım videodan sonra ona “Kontakt Home”dan əlaqə vasitələri və digər şəxsi məlumatlar istədiyini bildirir. O vurğulayıb ki, “Kontakt”ın müraciətinə baxmayaraq, hələ də yaranan problem həllini tapmayıb.
Xanımın videosunun altına rəy yazan vətəndaşlar da “Kontakt Home” şirkətinin müştərilərini ilk dəfə aldatmadığını, belə halların dəfələrlə baş verdiyini qeyd edib.

«Kontakt Home» снова обманул гражданина; посмотрите, что продали покупателю – ЖАЛОБА
Avtosfer.az сообщает, что пользователь сети, рассказавший в TikTok о произошедшем с ним, отметил, что был обманут «Kontakt Home».
Он сообщил, что 31 декабря 2025 года вместе с купленным телефоном iPhone он взял в кредит его USB-кабель и зарядное устройство. Несмотря на это, уже 1 месяц USB-кабель, проданный женщине в коробке, не работает. В связи с возникшей проблемой она обратилась на горячую линию «Kontakt». Сотрудники компании направили клиентку в сервисный центр, с которым сотрудничает «Kontakt». В сервисном центре USB-кабель не был проанализирован, и клиенту сообщили, что они могут отремонтировать зарядное устройство, но не примут USB-кабель. Клиентка снова связалась с горячей линией «Kontakt» и сообщила, что сервисный центр не принял продукт на ремонт. Ответ, данный женщине компанией, был: «гарантия предоставляется только на телефон, а не на аксессуары». Женщина в опубликованном видео отметила, что поддельность USB-кабеля очевидна, поскольку все USB-кабели компании Apple отличаются мягкостью и гибкостью, тогда как ей был выдан жесткий кабель. Она не обратила внимания на этот вопрос, так как получила продукт в коробке. Женщина сообщает, что после видео «Kontakt Home» запросил у нее контактные данные и другую личную информацию. Она подчеркнула, что, несмотря на обращение в «Kontakt», возникшая проблема до сих пор не решена.
Граждане, оставившие комментарии под видео женщины, также отметили, что компания «Kontakt Home» обманывает своих клиентов не в первый раз, и такие случаи происходили неоднократно.