Kiyev meri Zelenskinin tənqidinə cavab verdi: Bütün tədbirlər görüldü
Paytaxt Kiyevdəki enerji obyektlərinə dəyən zərərlə bağlı Vladimir Zelenskinin tənqidinə Kiyev meri Vitali Kliçko cavab verib. Kliçko bildirib ki, şəhərin kritik infrastrukturunu qorumaq üçün bütün tədbirlər Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahının tələblərinə uyğun həyata keçirilib.
Redaksiya məlumat verir ki, Kliçko, Zelenskinin Kiyevdəki enerji təchizatının vəziyyəti ilə bağlı tənqidlərinə reaksiya verərək, şəhərin kritik infrastrukturunun qorunması üçün görülən işlərin Baş Qərargahın tələblərinə uyğun olduğunu vurğulayıb. O, Kiyevdəki enerji obyektlərinin müdafiəsi üçün görülən tədbirlərin Baş Qərargahla koordinasiyalı şəkildə aparıldığını qeyd edib. Kliçko, həmçinin, şəhər rəhbərliyinin enerji təchizatının yaxşılaşdırılması üçün əlavə tədbirlər gördüyünü bildirib.
Kliçko, Zelenskinin tənqidlərinə cavabında, Kiyev şəhərinin enerji infrastrukturunun qorunması üçün bütün lazımi addımların atıldığını və bu sahədəki işlərin davam etdiyini vurğulayıb. O, şəhər sakinlərini sakitliyə və hökumətin gördüyü işlərə inam göstərməyə çağırıb. Kliçko, həmçinin, enerji təchizatının bərpası və yaxşılaşdırılması üçün beynəlxalq tərəfdaşlarla əməkdaşlığın davam etdirildiyini də qeyd edib.

Kyiv Mayor Vitali Klitschko has responded to Volodymyr Zelenskyy's criticism regarding damage to energy facilities in the capital Kyiv. Klitschko stated that all measures to protect the city's critical infrastructure were implemented in accordance with the requirements of the General Staff of the Ukrainian Armed Forces.
Redaksiya reports that Klitschko, reacting to Zelenskyy's criticisms regarding the state of energy supply in Kyiv, emphasized that the work undertaken to protect the city's critical infrastructure complies with the requirements of the General Staff. He noted that measures taken for the defense of energy facilities in Kyiv were carried out in coordination with the General Staff. Klitschko also stated that the city administration is taking additional measures to improve energy supply.
In response to Zelenskyy's criticisms, Klitschko stressed that all necessary steps have been taken to protect Kyiv's energy infrastructure and that work in this area is ongoing. He called on city residents to remain calm and show confidence in the government's efforts. Klitschko also noted that cooperation with international partners continues for the restoration and improvement of energy supply.