Kiyev meri Zelenskinin tənqidinə cavab verdi: Bütün tədbirlər görüldü
Paytaxt Kiyevdəki enerji obyektlərinə dəyən zərərlə bağlı Vladimir Zelenskinin tənqidinə Kiyev meri Vitali Kliçko cavab verib. Kliçko bildirib ki, şəhərin kritik infrastrukturunu qorumaq üçün bütün tədbirlər Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahının tələblərinə uyğun həyata keçirilib.
Redaksiya məlumat verir ki, Kliçko, Zelenskinin Kiyevdəki enerji təchizatının vəziyyəti ilə bağlı tənqidlərinə reaksiya verərək, şəhərin kritik infrastrukturunun qorunması üçün görülən işlərin Baş Qərargahın tələblərinə uyğun olduğunu vurğulayıb. O, Kiyevdəki enerji obyektlərinin müdafiəsi üçün görülən tədbirlərin Baş Qərargahla koordinasiyalı şəkildə aparıldığını qeyd edib. Kliçko, həmçinin, şəhər rəhbərliyinin enerji təchizatının yaxşılaşdırılması üçün əlavə tədbirlər gördüyünü bildirib.
Kliçko, Zelenskinin tənqidlərinə cavabında, Kiyev şəhərinin enerji infrastrukturunun qorunması üçün bütün lazımi addımların atıldığını və bu sahədəki işlərin davam etdiyini vurğulayıb. O, şəhər sakinlərini sakitliyə və hökumətin gördüyü işlərə inam göstərməyə çağırıb. Kliçko, həmçinin, enerji təchizatının bərpası və yaxşılaşdırılması üçün beynəlxalq tərəfdaşlarla əməkdaşlığın davam etdirildiyini də qeyd edib.

Мэр Киева ответил на критику Зеленского: Все меры были приняты
Мэр Киева Виталий Кличко ответил на критику Владимира Зеленского относительно ущерба, нанесенного энергетическим объектам в столичном Киеве. Кличко заявил, что все меры по защите критической инфраструктуры города были приняты в соответствии с требованиями Генерального штаба Вооруженных сил Украины.
Редакция сообщает, что Кличко, реагируя на критику Зеленского по поводу состояния энергоснабжения в Киеве, подчеркнул, что работы по защите критической инфраструктуры города соответствуют требованиям Генерального штаба. Он отметил, что меры по защите энергетических объектов в Киеве проводятся в координации с Генеральным штабом. Кличко также сообщил, что городское руководство принимает дополнительные меры для улучшения энергоснабжения.
В ответ на критику Зеленского Кличко подчеркнул, что для защиты энергетической инфраструктуры города Киева были предприняты все необходимые шаги, и работы в этой области продолжаются. Он призвал жителей города сохранять спокойствие и доверять работе правительства. Кличко также отметил, что сотрудничество с международными партнерами по восстановлению и улучшению энергоснабжения продолжается.