Rusiya Təhlükəsizlik Şurası sədrinin müavini Dmitri Medvedev ABŞ prezidenti Donald Trampa sərt mesaj ünvanlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Medvedev Trampın keçmişdəki “əxlaqsızlıqlarına” işarə edərək onun haqqında kompromat materialların yalnız İsrailin kəşfiyyat xidməti Mossad-ın əlində olduğunu düşünməməyə çağırıb.
“Tramp keçmişdəki əxlaqsızlıqlarına dair video arxivinin təkcə Mossad-ın əlində olduğunu zənn etməsin,” — deyə Medvedev bildirib.
Medvedevin bu açıqlaması iki siyasətçi arasında artan gərginliyin və son günlər qarşılıqlı ittihamların yeni mərhələyə keçdiyinin göstəricisi kimi qiymətləndirilir. Trampın Rusiya ilə bağlı sərt mövqeyi, xüsusilə Ukrayna münaqişəsi kontekstində atdığı addımlar Moskvada ciddi narazılıq doğurub.

Заместитель председателя Совета безопасности России Дмитрий Медведев направил жесткое послание президенту США Дональду Трампу.
Редакция сообщает, что Медведев, намекая на прошлые «непристойности» Трампа, призвал его не думать, что компрометирующие материалы о нем находятся только в руках израильской разведывательной службы Моссад.
«Пусть Трамп не думает, что видеоархив о его прошлых непристойностях находится только в руках Моссада», — заявил Медведев.
Это заявление Медведева расценивается как показатель растущей напряженности между двумя политиками и перехода взаимных обвинений в новую фазу в последние дни. Жесткая позиция Трампа в отношении России, особенно его шаги в контексте украинского конфликта, вызвали серьезное недовольство в Москве.