Kapital Bank 2026-cı ilin I rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 31 mart 2026-cı il tarixinə 11,8 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5,5 milyard manatdır.
31 mart 2026-cı il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 8,5 milyard manat təşkil edib. Bankın 31 mart 2026-cı il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1,2 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 256 milyon manatdır.
Bankın xalis mənfəəti isə ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 2 dəfədən çox, yəni 119% arataraq 120 milyon manata çatıb.
Qeyd edək ki, Kapital Bank “Moody's” və “Standard & Poor's” beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinə malikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 114 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul kreditiBirbank kartı sifarişlərinizi onlayn formada həyata keçirə bilərsiniz.

The country's leading bank, Kapital Bank's assets amounted to 11.8 billion manats as of March 31, 2026. The volume of loans issued to customers was 5.5 billion manats.
According to the results as of March 31, 2026, the volume of customer deposits in the bank amounted to 8.5 billion manats. As of March 31, 2026, after deductions, the bank's total capital was 1.2 billion manats, and ordinary and preferred shares amounted to 256 million manats.
The bank's net profit increased by more than 2 times compared to the same period last year, reaching 120 million manats, an increase of 119%.
It should be noted that Kapital Bank holds ratings from international rating agencies "Moody's" and "Standard & Poor's". These ratings are among the highest in the country's banking sector.
The country's leading bank, Kapital Bank, is part of PASHA Holding and serves customers with the largest branch network in Azerbaijan, comprising 114 branches and 53 departments. For more detailed information about the bank's products and services, you can visit https://kapitalbank.az, contact the 196 Call Center, or refer to the bank's pages on various social networks. You can place your orders for cash loans and Birbank cards online.