Kapital Bank 2026-cı ilin I rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 31 mart 2026-cı il tarixinə 11,8 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5,5 milyard manatdır.
31 mart 2026-cı il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 8,5 milyard manat təşkil edib. Bankın 31 mart 2026-cı il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1,2 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 256 milyon manatdır.
Bankın xalis mənfəəti isə ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 2 dəfədən çox, yəni 119% arataraq 120 milyon manata çatıb.
Qeyd edək ki, Kapital Bank “Moody's” və “Standard & Poor's” beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinə malikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 114 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul kreditiBirbank kartı sifarişlərinizi onlayn formada həyata keçirə bilərsiniz.

Kapital Bank объявил финансовые результаты за I квартал 2026 года
Активы первого банка страны Kapital Bank по состоянию на 31 марта 2026 года составили 11,8 миллиарда манатов. Объем кредитов, выданных клиентам, составляет 5,5 миллиарда манатов.
По результатам на 31 марта 2026 года объем депозитов клиентов в банке составил 8,5 миллиарда манатов. Совокупный капитал банка после вычетов по состоянию на 31 марта 2026 года составил 1,2 миллиарда манатов, а обыкновенные и привилегированные акции256 миллионов манатов.
Чистая прибыль банка по сравнению с аналогичным периодом прошлого года увеличилась более чем в 2 раза, то есть на 119%, достигнув 120 миллионов манатов.
Отметим, что Kapital Bank имеет рейтинги международных рейтинговых агентств “Moody's” и “Standard & Poor's”. Эти рейтинги входят в число высоких рейтингов в банковском секторе страны.
Первый банк страны Kapital Bank входит в PAŞA Holding и обслуживает клиентов с крупнейшей филиальной сетью в Азербайджане, насчитывающей 114 филиалов и 53 отделения. Для получения более подробной информации о продуктах и услугах банка вы можете обратиться на сайт https://kapitalbank.az, в Контактный центр 196 или на страницы банка в различных социальных сетях. Вы можете оформить онлайн-заявки на кредит наличными и карту Birbank.