Kadırov “Qroznı Siti” üçün səs verənlər arasında iPhone 17 paylayır
Çeçenistan rəhbəri Ramzan Kadırov yeni 500 rubl əsginasının üzərində yer alacaq simvollar üçün keçirilən səsvermədə “Qroznı Siti” layihəsini dəstəkləyənlər arasında on ədəd iPhone 17 hədiyyə edəcəyini açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Rusiya Mərkəzi Bankının təşkil etdiyi səsvermənin məqsədi əsginasın arxa üzündə yer alacaq simvolu müəyyənləşdirməkdir. “Qroznı Siti” hal-hazırda 694 731 səslə liderlik edir, lakin Elbrus dağı bir neçə min səs fərqi ilə ikinci yerdə qərarlaşıb.
Kadırovun təşəbbüsü sosial şəbəkələrdə geniş rezonans doğurub. O, seçiciləri səsvermədə fəal iştirak etməyə çağıraraq bildirib ki, “Qroznı Siti” Çeçenistanın müasir simvolu kimi ölkənin yeni əsginasında yer almağa layiqdir.

Глава Чечни Рамзан Кадыров объявил, что подарит десять iPhone 17 среди тех, кто поддержит проект «Грозный-Сити» в голосовании за символы, которые будут размещены на новой банкноте в 500 рублей.
Редакция сообщает, что целью голосования, организованного Центральным банком России, является определение символа, который будет размещен на оборотной стороне банкноты. «Грозный-Сити» в настоящее время лидирует с 694 731 голосом, однако гора Эльбрус занимает второе место с разницей в несколько тысяч голосов.
Инициатива Кадырова вызвала широкий резонанс в социальных сетях. Он призвал избирателей активно участвовать в голосовании, заявив, что «Грозный-Сити» как современный символ Чечни достоин быть размещенным на новой банкноте страны.