İtaliya hakimiyyətinin Kiyev rejimini dəstəkləməsi fonunda, ölkədəki problemlər artmaqdadır. Bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova məlumat verib.
Redaksiya xəbər verir ki, Zaxarova, İtaliyanın Kiyevə yardım göndərməsi ilə yanaşı, ölkədəki vəziyyətin getdikcə pisləşdiyini vurğulayıb. Bu kontekstdə, Zaxarova, Romanın orta əsr qülləsinin çökməsi hadisəsini də qeyd edib.
Zaxarovanın sözlərinə görə, İtaliyanın daxili problemləri, xarici siyasət prioritetləri ilə ziddiyyət təşkil edir. O, İtaliya hakimiyyətinin Kiyevə yardım etməsinə baxmayaraq, ölkə daxilindəki infrastruktur problemlərinin vəziyyəti daha da ağırlaşdırdığını bildirib. Zaxarova, bu cür hadisələrin İtaliya cəmiyyətində narazılığa səbəb olduğunu və hakimiyyətin diqqətini daxili problemlərə yönəltməsinin vacibliyini vurğulayıb.

На фоне поддержки киевского режима итальянскими властями проблемы в стране нарастают. Об этом сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
Redaksiya сообщает, что Захарова подчеркнула ухудшение ситуации в стране наряду с отправкой Италией помощи Киеву. В этом контексте Захарова также упомянула об обрушении средневековой башни в Риме.
По словам Захаровой, внутренние проблемы Италии противоречат ее внешнеполитическим приоритетам. Она заявила, что, несмотря на помощь итальянских властей Киеву, проблемы с инфраструктурой внутри страны еще больше усугубляют ситуацию. Захарова подчеркнула, что подобные инциденты вызывают недовольство в итальянском обществе и что властям важно сосредоточить внимание на внутренних проблемах.