İtaliya hakimiyyətinin Kiyev rejimini dəstəkləməsi fonunda, ölkədəki problemlər artmaqdadır. Bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova məlumat verib.
Redaksiya xəbər verir ki, Zaxarova, İtaliyanın Kiyevə yardım göndərməsi ilə yanaşı, ölkədəki vəziyyətin getdikcə pisləşdiyini vurğulayıb. Bu kontekstdə, Zaxarova, Romanın orta əsr qülləsinin çökməsi hadisəsini də qeyd edib.
Zaxarovanın sözlərinə görə, İtaliyanın daxili problemləri, xarici siyasət prioritetləri ilə ziddiyyət təşkil edir. O, İtaliya hakimiyyətinin Kiyevə yardım etməsinə baxmayaraq, ölkə daxilindəki infrastruktur problemlərinin vəziyyəti daha da ağırlaşdırdığını bildirib. Zaxarova, bu cür hadisələrin İtaliya cəmiyyətində narazılığa səbəb olduğunu və hakimiyyətin diqqətini daxili problemlərə yönəltməsinin vacibliyini vurğulayıb.

Amid the Italian authorities' support for the Kyiv regime, problems in the country are increasing. This was stated by Maria Zakharova, the official representative of the Russian Ministry of Foreign Affairs.
Redaksiya reports that Zakharova emphasized that alongside Italy's dispatch of aid to Kyiv, the situation in the country is progressively worsening. In this context, Zakharova also noted the incident of the collapse of a medieval tower in Rome.
According to Zakharova, Italy's internal problems contradict its foreign policy priorities. She stated that despite the Italian authorities providing aid to Kyiv, infrastructure problems within the country are further aggravating the situation. Zakharova emphasized that such incidents cause dissatisfaction in Italian society and that it is crucial for the authorities to focus their attention on internal problems.