Enerjisa Dağıtım Şirkətləri, İstanbulda elektrik şəbəkələrinin daha effektiv və təhlükəsiz idarə olunması istiqamətində mühüm addım atıb. Bu çərçivədə, şirkət ABŞ-ın Osmose şirkəti ilə əməkdaşlıq edərək, ilk dəfə olaraq temas gərginliyi aşkarlama texnologiyasını tətbiq etməyə başlayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, bu yenilik sayəsində qaçaq elektrik enerjisinin mobil sistem vasitəsilə ani olaraq aşkarlanması mümkün olacaq. Texnologiya, xüsusilə şəbəkənin müxtəlif nöqtələrindəki gərginliyi ölçərək, qanunsuz enerji istifadəsini müəyyən etməyə imkan verir. Bu, Enerjisa Dağıtımın itkilərin qarşısını almaq və enerji təchizatının keyfiyyətini artırmaq məqsədinə xidmət edir. Layihənin İstanbulda həyata keçirilməsi, şəhərin enerji infrastrukturunun modernləşdirilməsi və daha etibarlı olması üçün atılan mühüm addımlardan biridir. Osmose şirkəti ilə əməkdaşlıq, Enerjisa Dağıtımın texnoloji inkişafa verdiyi önəmi və sahədəki yenilikləri tətbiq etmək istəyini nümayiş etdirir.
Bu yeni texnologiyanın tətbiqi, həm də enerji itkilərinin azaldılmasına və ətraf mühitin qorunmasına müsbət təsir göstərəcək. Qaçaq elektrik enerjisinin qarşısının alınması, enerji resurslarından daha səmərəli istifadəyə və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə dəstək verəcək. Enerjisa Dağıtımın bu addımı, enerji sektorunda innovasiyaların tətbiqi və müştəri məmnuniyyətinin artırılması istiqamətində atılan mühüm addımlardan biridir.

В Стамбуле применяется новая технология против хищений электроэнергии
Компании Enerjisa Dağıtım сделали важный шаг в направлении более эффективного и безопасного управления электрическими сетями в Стамбуле. В рамках этого, компания, сотрудничая с американской компанией Osmose, впервые начала применять технологию обнаружения контактного напряжения.
Редакция сообщает, что благодаря этому нововведению станет возможным мгновенное обнаружение хищений электроэнергии с помощью мобильной системы. Технология, в частности, измеряя напряжение в различных точках сети, позволяет выявлять незаконное использование энергии. Это служит цели Enerjisa Dağıtım по предотвращению потерь и повышению качества энергоснабжения. Реализация проекта в Стамбуле является одним из важных шагов, предпринятых для модернизации и повышения надежности энергетической инфраструктуры города. Сотрудничество с компанией Osmose демонстрирует важность, которую Enerjisa Dağıtım придает технологическому развитию, и ее стремление внедрять инновации в этой области.
Применение этой новой технологии также положительно скажется на сокращении потерь энергии и защите окружающей среды. Предотвращение хищений электроэнергии будет способствовать более эффективному использованию энергетических ресурсов и борьбе с изменением климата. Этот шаг Enerjisa Dağıtım является одним из важных шагов, предпринятых в направлении внедрения инноваций в энергетическом секторе и повышения удовлетворенности клиентов.
Внедрение таких технологий и в нашей стране может принести значительный рост государственному бюджету.