İsrail və Suriyadakı son vəziyyət
Süveyda bölgəsində gərginlik artmaqdadır. İsrailə məxsus pilotsuz uçuş aparatlarının Druzilərə dəstək məqsədilə Vulğa kəndini hədəfə aldığı iddia edilir. Eyni zamanda bölgədə ərəb tayfalarının irəliləyişi müşahidə olunur.
Redaksiya xəbər verir ki, İsrail ordusu bu məlumatları təkzib edərək Süveyda ətrafına heç bir hücum həyata keçirmədiklərini bildirib. Şam şəhərində isə güclü partlayış səsləri eşidilib. Yerli mənbələrin məlumatına görə, vəziyyət hələlik qeyri-müəyyən olaraq qalır.
Suriya prezident administrasiyasından verilən açıqlamada bildirilir ki, dövlət başçısı Əhməd Şara cənubdakı hadisələrlə bağlı Səudiyyə Ərəbistanının vəliəhd şahzadəsi, Türkiyə Prezidenti və Qətər Əmiri ilə telefon əlaqəsi saxlayıb. Bildirilib ki, İsrailin Suriyanın daxili işlərinə yönəlmiş açıq müdaxilələri ölkədəki xaosu daha da dərinləşdirir və regional vəziyyəti mürəkkəbləşdirir.
ABŞ Dövlət Departamenti isə bəyan edib ki, Suriyada sakitlik, inteqrasiya və firavan gələcək üçün əsas məsuliyyəti Dəməşq rəhbərliyi daşımalıdır.

Напряженность в регионе Сувейда нарастает. Утверждается, что израильские беспилотные летательные аппараты нанесли удар по деревне Вулга с целью поддержки друзов. В то же время в регионе наблюдается продвижение арабских племен.
Редакция сообщает, что израильская армия опровергла эти сведения, заявив, что не совершала никаких атак в районе Сувейды. В городе Дамаск были слышны сильные взрывы. По данным местных источников, ситуация пока остается неопределенной.
В заявлении администрации президента Сирии говорится, что глава государства Ахмед Шара провел телефонные переговоры с наследным принцем Саудовской Аравии, президентом Турции и эмиром Катара по поводу событий на юге. Было отмечено, что открытое вмешательство Израиля во внутренние дела Сирии еще больше углубляет хаос в стране и усложняет региональную ситуацию.
Государственный департамент США заявил, что основную ответственность за спокойствие, интеграцию и процветающее будущее в Сирии должно нести руководство Дамаска.