İsrail ordusuna yeni texnika və sursat çatdırılır
İsrail, öz ordusuna hərbi texnika və sursat çatdırmaq məqsədilə yeni hava və dəniz daşımaları həyata keçirdiyini elan edib. İsrail Müdafiə Nazirliyi (IMOD) tərəfindən verilən məlumata görə, İsrail Müdafiə Qüvvələrinə (IDF) hərbi texnika və sursat tədarükü məqsədilə hava və dəniz yolu ilə daşımalara başlanılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, bu çərçivədə son 24 saat ərzində müxtəlif sursat və hərbi texnika daşıyan ilk yük təyyarəsinin İsrailə eniş etdiyi bildirilib.
Bu tədbirlər, regionda mövcud olan gərginlik fonunda İsrailin müdafiə qabiliyyətini gücləndirmək və hərbi ehtiyaclarını təmin etmək məqsədi daşıyır. Həyata keçirilən daşımaların detalları barədə əlavə məlumat verilməyib, lakin bu addımın İsrailin təhlükəsizlik strategiyasının bir hissəsi olduğu qeyd olunur.

New Equipment and Ammunition Delivered to Israeli Army
Israel has announced new air and sea shipments to deliver military equipment and ammunition to its army. According to the Israeli Ministry of Defense (IMOD), transportation by air and sea has commenced to supply the Israel Defense Forces (IDF) with military equipment and ammunition.
Redaksiya reports that within this framework, the first cargo plane carrying various ammunition and military equipment landed in Israel in the last 24 hours.
These measures aim to strengthen Israel's defense capabilities and meet its military needs against the backdrop of existing regional tensions. While further details about the shipments have not been provided, it is noted that this step is part of Israel's security strategy.