İsrail ordusuna yeni texnika və sursat çatdırılır
İsrail, öz ordusuna hərbi texnika və sursat çatdırmaq məqsədilə yeni hava və dəniz daşımaları həyata keçirdiyini elan edib. İsrail Müdafiə Nazirliyi (IMOD) tərəfindən verilən məlumata görə, İsrail Müdafiə Qüvvələrinə (IDF) hərbi texnika və sursat tədarükü məqsədilə hava və dəniz yolu ilə daşımalara başlanılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, bu çərçivədə son 24 saat ərzində müxtəlif sursat və hərbi texnika daşıyan ilk yük təyyarəsinin İsrailə eniş etdiyi bildirilib.
Bu tədbirlər, regionda mövcud olan gərginlik fonunda İsrailin müdafiə qabiliyyətini gücləndirmək və hərbi ehtiyaclarını təmin etmək məqsədi daşıyır. Həyata keçirilən daşımaların detalları barədə əlavə məlumat verilməyib, lakin bu addımın İsrailin təhlükəsizlik strategiyasının bir hissəsi olduğu qeyd olunur.

Новая техника и боеприпасы доставляются израильской армии
Израиль объявил о проведении новых воздушных и морских перевозок с целью доставки военной техники и боеприпасов своей армии. По данным Министерства обороны Израиля (IMOD), начались перевозки по воздуху и морю для обеспечения Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) военной техникой и боеприпасами.
Redaksiya сообщает, что в рамках этих мер первый грузовой самолет с различными боеприпасами и военной техникой приземлился в Израиле за последние 24 часа.
Эти меры направлены на усиление обороноспособности Израиля и удовлетворение его военных потребностей на фоне существующей напряженности в регионе. Подробности о проведенных перевозках не разглашаются, однако отмечается, что этот шаг является частью стратегии безопасности Израиля.