İsrail mediası İranla bağlı müharibəni əsasən Qəzza müharibəsində tutduğu mövqe ilə işıqlandırmışdır. Bu yanaşmada vətənpərvərlik, milli birliyə vurğu, ordunun iddialarının az sorğulanması və mülki əhaliyə təsirinin əhatə olunmaması diqqət mərkəzində olmuşdur.
Redaksiya BBC-yə istinadən xəbər məlumat verir ki, Baş nazir Binyamin Netanyahunu dəstəkləməsi ilə tanınan Kanal 14-ün 24 mart tarixində yayımlanan "Vatanseverler" adlı axşam proqramında partlayışlar və hava hücumlarından ibarət montaj video göstərilmişdir. Videoda militarist musiqi müşayiəti ilə həm Netanyahu, həm də ABŞ prezidenti Donald Trampın qələbəyə dair bəyanatları yer almışdır.
İsrail bayrağının yanında "Qazanacağıq" və "Allahın köməyi ilə" kimi şüarlar səsləndirilmişdir. Bu montajın müxtəlif variantları hər gecə təkrarlanır və "İsrailin Fox News televiziya kanalı" kimi təsvir edilən Kanal 14-ün yayımları, İran müharibəsinin başlamasından bir aydan çox vaxt keçməsinə baxmayaraq, mediadakı ümumi mövqeyi əks etdirir.
Qəzza hücumları zamanı jurnalistlər birlik, milli müqavimət və İsrail ordusuna dəstəyi vurğulamışdılar. Müharibə irəlilədikcə, bəzi media qurumları, xüsusilə İsrailli girovların taleyi ilə bağlı hökuməti sorğu-sual etmişdilər; lakin fələstinlilərin çəkdiyi əzablara dair görüntülər və ya xəbərlər yayımlanmamışdır. 28 fevral tarixində İrana edilən hücumlarla birlikdə media dərhal müharibə rejiminə keçərək yenidən bayraqlar və şüarlar nümayiş etdirmişdir.

Как израильские СМИ освещают войну с Ираном?
Израильские СМИ освещали войну с Ираном в основном через призму своей позиции в войне в Газе. В этом подходе акцент делался на патриотизм, национальное единство, минимальный допрос утверждений армии и отсутствие освещения воздействия на гражданское население.
Редакция, ссылаясь на BBC, сообщает, что в вечерней программе «Патриоты», вышедшей 24 марта на Канале 14, известном своей поддержкой премьер-министра Биньямина Нетаньяху, было показано монтажное видео, состоящее из взрывов и авиаударов. В видеоролике под милитаристскую музыку прозвучали заявления о победе как Нетаньяху, так и президента США Дональда Трампа.
Рядом с израильским флагом звучали лозунги, такие как «Мы победим» и «С Божьей помощью». Различные варианты этого монтажа повторяются каждую ночь, и трансляции Канала 14, описываемого как «израильский телеканал Fox News», отражают общую позицию в СМИ, несмотря на то, что с начала войны с Ираном прошло более месяца.
Во время атак на Газу журналисты подчеркивали единство, национальное сопротивление и поддержку израильской армии. По мере развития войны некоторые СМИ, особенно в отношении судьбы израильских заложников, задавали вопросы правительству; однако кадры или новости о страданиях палестинцев не публиковались. С атаками на Иран 28 февраля СМИ немедленно перешли в режим войны, вновь демонстрируя флаги и лозунги.