İsrail mediası İranla bağlı müharibəni əsasən Qəzza müharibəsində tutduğu mövqe ilə işıqlandırmışdır. Bu yanaşmada vətənpərvərlik, milli birliyə vurğu, ordunun iddialarının az sorğulanması və mülki əhaliyə təsirinin əhatə olunmaması diqqət mərkəzində olmuşdur.
Redaksiya BBC-yə istinadən xəbər məlumat verir ki, Baş nazir Binyamin Netanyahunu dəstəkləməsi ilə tanınan Kanal 14-ün 24 mart tarixində yayımlanan "Vatanseverler" adlı axşam proqramında partlayışlar və hava hücumlarından ibarət montaj video göstərilmişdir. Videoda militarist musiqi müşayiəti ilə həm Netanyahu, həm də ABŞ prezidenti Donald Trampın qələbəyə dair bəyanatları yer almışdır.
İsrail bayrağının yanında "Qazanacağıq" və "Allahın köməyi ilə" kimi şüarlar səsləndirilmişdir. Bu montajın müxtəlif variantları hər gecə təkrarlanır və "İsrailin Fox News televiziya kanalı" kimi təsvir edilən Kanal 14-ün yayımları, İran müharibəsinin başlamasından bir aydan çox vaxt keçməsinə baxmayaraq, mediadakı ümumi mövqeyi əks etdirir.
Qəzza hücumları zamanı jurnalistlər birlik, milli müqavimət və İsrail ordusuna dəstəyi vurğulamışdılar. Müharibə irəlilədikcə, bəzi media qurumları, xüsusilə İsrailli girovların taleyi ilə bağlı hökuməti sorğu-sual etmişdilər; lakin fələstinlilərin çəkdiyi əzablara dair görüntülər və ya xəbərlər yayımlanmamışdır. 28 fevral tarixində İrana edilən hücumlarla birlikdə media dərhal müharibə rejiminə keçərək yenidən bayraqlar və şüarlar nümayiş etdirmişdir.

Israeli media has primarily covered the war with Iran through the lens of its stance on the Gaza war. This approach has focused on patriotism, an emphasis on national unity, minimal questioning of the army's claims, and a lack of coverage regarding the impact on the civilian population.
The editorial board, citing the BBC, reports that on March 24, Kanal 14, known for its support of Prime Minister Binyamin Netanyahu, aired an evening program called "Vatanseverler" (Patriots) which featured a montage video of explosions and airstrikes. The video, accompanied by militaristic music, included statements from both Netanyahu and US President Donald Trump regarding victory.
Slogans such as "We will win" and "With God's help" were displayed alongside the Israeli flag. Various versions of this montage are repeated every night, and Kanal 14's broadcasts, described as "Israel's Fox News television channel," reflect the general media stance, despite more than a month having passed since the start of the Iran war.
During the Gaza attacks, journalists emphasized unity, national resistance, and support for the Israeli army. As the war progressed, some media outlets questioned the government, particularly regarding the fate of Israeli hostages; however, images or news reports concerning the suffering of Palestinians were not aired. With the attacks on Iran on February 28, the media immediately shifted into war mode, once again displaying flags and slogans.