İsrail kəşfiyyatı: Tehranda gizli bunkerə zərbə
İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (HƏMAS) gizli bölmələri olan 8200 və 9900, Tehranda yerləşən yeraltı bunkerə qarşı həyata keçirilən əməliyyatda mühüm kəşfiyyat məlumatları təqdim edib.
Redaksiya məlumat verir ki, HƏMAS-ın 50 təyyarəsi Tehranın mərkəzində bir neçə blok ərazini əhatə edən bu gizli yeraltı kompleksə 100-dən çox sursatla zərbələr endirib.
Bu əməliyyatın, İranın Ali Lideri Ayətullah Əli Xameneinin gizli yeraltı sığınacağının məhv edilməsində həlledici rol oynadığı bildirilir. Həmin bunkerin Tehranın strateji əhəmiyyət kəsb edən bir bölgəsində yerləşdiyi və onun bir neçə blokluq bir ərazini əhatə etdiyi qeyd olunur.

Секретные подразделения Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) 8200 и 9900 предоставили важные разведывательные данные в ходе операции против подземного бункера, расположенного в Тегеране.
Redaksiya сообщает, что 50 самолетов ХАМАС нанесли удары более чем 100 боеприпасами по этому секретному подземному комплексу, охватывающему несколько кварталов в центре Тегерана.
Сообщается, что эта операция сыграла решающую роль в уничтожении секретного подземного убежища верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи. Отмечается, что бункер расположен в стратегически важном районе Тегерана и охватывает территорию в несколько кварталов.