İsrail kəşfiyyatı: Tehranda gizli bunkerə zərbə
İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (HƏMAS) gizli bölmələri olan 8200 və 9900, Tehranda yerləşən yeraltı bunkerə qarşı həyata keçirilən əməliyyatda mühüm kəşfiyyat məlumatları təqdim edib.
Redaksiya məlumat verir ki, HƏMAS-ın 50 təyyarəsi Tehranın mərkəzində bir neçə blok ərazini əhatə edən bu gizli yeraltı kompleksə 100-dən çox sursatla zərbələr endirib.
Bu əməliyyatın, İranın Ali Lideri Ayətullah Əli Xameneinin gizli yeraltı sığınacağının məhv edilməsində həlledici rol oynadığı bildirilir. Həmin bunkerin Tehranın strateji əhəmiyyət kəsb edən bir bölgəsində yerləşdiyi və onun bir neçə blokluq bir ərazini əhatə etdiyi qeyd olunur.

Units 8200 and 9900 of the Israeli Defense Forces (IDF) provided crucial intelligence for an operation targeting an underground bunker located in Tehran.
Redaksiya reports that Hamas launched over 100 munitions at this secret underground complex, which covers several blocks in central Tehran.
This operation is reported to have played a decisive role in the destruction of the secret underground shelter of Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei. It is noted that the bunker is located in a strategically important area of Tehran and covers an area of several blocks.