İsrail kabineti Netanyahunun Qəzzanın tam işğalı planını təsdiqləyib
İsrail Demokratik Partiyasının lideri Yair Qolan bildirib ki, Baş Qərargah rəisi Eyal Zamirin bütün xəbərdarlıqlarına baxmayaraq, kabinetin qəbul etdiyi bu qərar gələcək nəsillər üçün fəlakət, girovlar üçün isə ölüm hökmüdür.
Redaksiya xəbər verir ki, Qolan, Netanyahu hökumətinə qarşı mübarizəni gücləndirməyin zəruriliyini vurğulayıb. Onun sözlərinə görə, mövcud hakimiyyətin devrilməsi insanların həyatını xilas edə bilər.
Siyasi müşahidəçilər hesab edirlər ki, Qəzzanın tam işğalı ilə bağlı qərar regionda gərginliyi daha da artıracaq və İsrailin beynəlxalq aləmdə mövqeyinə ciddi təsir göstərəcək.

Кабинет Израиля утвердил план Нетаньяху по полной оккупации Газы
Лидер Демократической партии Израиля Яир Голан заявил, что несмотря на все предупреждения начальника Генерального штаба Эяля Замира, это решение, принятое кабинетом, является катастрофой для будущих поколений и смертным приговором для заложников.
Редакция сообщает, что Голан подчеркнул необходимость усиления борьбы против правительства Нетаньяху. По его словам, свержение нынешней власти может спасти жизни людей.
Политические обозреватели считают, что решение о полной оккупации Газы еще больше усилит напряженность в регионе и серьезно повлияет на позицию Израиля на международной арене.