Fransalı Cordan Bardella və portuqaliyalı Andre Ventura İspaniya hökumətinin təxminən 500.000 miqrantı qanuniləşdirmək qərarını sərt şəkildə tənqid ediblər. Bu qərar qonşu ölkələrin sağçı müxalifət siyasətçiləri arasında ciddi narahatlıq yaratmışdır.
Redaksiya xəbər verir ki, Bardella bu tədbirin təkcə İspaniyaya deyil, bütün Avropaya təsir edə biləcəyi barədə xəbərdarlıq edib. O, ölkəni miqrasiya üçün potensial "qapı" adlandırıb və seçkilərdə qalib gəldiyi təqdirdə sərhəd nəzarətini bərpa edəcəyini, sərbəst hərəkət azadlığını yalnız Avropa İttifaqı vətəndaşları ilə məhdudlaşdıracağını bildirib.
Andre Ventura İspaniyanın Baş naziri Pedro Sançesi bu qərarla Avropanın sabitliyi hesabına siyasi üstünlüklər əldə etməyə çalışmaqda ittiham edib. O, qərarın Avropa Birliyinin ümumi maraqlarına zidd olduğunu vurğulayıb.

Француз Жордан Барделла и португалец Андре Вентура подвергли резкой критике решение правительства Испании легализовать около 500 000 мигрантов. Это решение вызвало серьезную обеспокоенность среди правых оппозиционных политиков соседних стран.
Редакция сообщает, что Барделла предупредил о том, что эта мера может затронуть не только Испанию, но и всю Европу. Он назвал страну потенциальными «воротами» для миграции и заявил, что в случае победы на выборах восстановит пограничный контроль и ограничит свободу передвижения только гражданами Европейского Союза.
Андре Вентура обвинил премьер-министра Испании Педро Санчеса в попытке получить политические преимущества за счет стабильности Европы этим решением. Он подчеркнул, что это решение противоречит общим интересам Европейского Союза.