İranın Zahidan şəhərində məhkəmə binasına terror hücumu – ölən və yaralananlar var
İranın cənub-şərqində yerləşən Zahidan şəhərində bu gün terror hücumu baş verib. Hədəf bölgədəki məhkəmə binası olub.
Redaksiya xəbər verir ki, hücum nəticəsində azı 5 nəfər həlak olub, 14 nəfər isə yaralanaraq xəstəxanaya yerləşdirilib. Hadisə barədə məlumatı İranın Mehr News agentliyi yayıb.
Zahidan şəhəri Sistan və Bəlucistan əyalətində yerləşir və bu bölgədə son illərdə silahlı insidentlər və separatçı hücumlar tez-tez baş verir. Təhlükəsizlik qüvvələri ərazidə əməliyyat rejiminə keçib və istintaq davam edir.

Сегодня в городе Захедан, расположенном на юго-востоке Ирана, произошла террористическая атака. Целью стало здание суда в регионе.
Редакция сообщает, что в результате нападения по меньшей мере 5 человек погибли, а 14 человек получили ранения и были госпитализированы. Информацию о происшествии распространило иранское агентство Mehr News.
Город Захедан расположен в провинции Систан и Белуджистан, и в этом регионе в последние годы часто происходят вооруженные инциденты и сепаратистские нападения. Силы безопасности перешли на оперативный режим в районе, и расследование продолжается.