İran şəhərləri bombardmandan sonra qaranlığa qərq oldu
İranın paytaxtı Tehranın qərb rayonlarında və ölkənin böyük şəhərlərindən biri olan Kərəcin bəzi hissələrində genişmiqyaslı elektrik enerjisi kəsintisi barədə məlumat verilib. Bu kəsintilərin bu axşam baş verdiyi bildirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, enerji infrastruktura zədələnməsi, hücumların nəticəsi kimi göstərilən səbəbdən Tehranda və Kərəcdə elektrik enerjisi kəsintiləri qeydə alınıb. Son bir neçə dəqiqə ərzində elektrik enerjisinin artıq əksər ərazilərdə bərpa olunduğu barədə məlumat yayılıb.
Qeyd olunur ki, müharibənin başlanğıcından bəri hücumlar səbəbilə çoxsaylı elektrik kəsintiləri baş verib. Eyni zamanda, müharibədən əvvəl də İranın enerji şəbəkəsinin və elektrik təchizatının vəziyyətinin qənaətbəxş olmadığı vurğulanır.

Widespread power outages have been reported in the western districts of Iran's capital, Tehran, and parts of Karaj, one of the country's major cities. These outages are said to have occurred this evening.
The editorial office reports that power outages have been recorded in Tehran and Karaj due to damage to the energy infrastructure, cited as a result of attacks. Information has spread that electricity has already been restored in most areas in the last few minutes.
It is noted that numerous power outages have occurred due to attacks since the beginning of the war. At the same time, it is emphasized that even before the war, the state of Iran's energy network and electricity supply was unsatisfactory.