İran prezidenti Məsud Pezeşkian İsrailin atəşkəsi "açıq şəkildə" pozduğunu bəyan edib. O, bu hərəkətlərin aldatma və razılaşmaya əməl etməmə əlaməti olduğunu bildirərək, danışıqları mənasız etdiyini vurğulayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, İran prezidenti bu cür hərəkətlərin danışıqlar prosesini səmərəsiz etdiyini və etibarsızlığını göstərdiyini qeyd edib. O, İsrailin atəşkəs öhdəliklərinə riayət etməməsini sərt şəkildə tənqid edərək, vəziyyətin gərginləşməsinə səbəb olduğunu bildirib.
Pezeşkian əlavə edib ki, "Əllərimiz tətiyin üzərində qalır". O, İranın heç vaxt Livanlı qardaş və bacılarını tərk etməyəcəyini qətiyyətlə bəyan edib.

Президент Ирана обвинил Израиль в нарушении режима прекращения огня
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что Израиль "открыто" нарушил режим прекращения огня. Он подчеркнул, что эти действия являются признаком обмана и несоблюдения соглашения, делая переговоры бессмысленными.
Редакция сообщает, что президент Ирана отметил, что подобные действия делают переговорный процесс неэффективным и демонстрируют его несостоятельность. Он резко раскритиковал несоблюдение Израилем обязательств по прекращению огня, заявив, что это привело к эскалации ситуации.
Пезешкиан добавил, что "Наши руки остаются на спусковом крючке". Он решительно заявил, что Иран никогда не оставит своих ливанских братьев и сестер.