İran nümayəndə heyətinin İslamabada gəlişi - VİDEO
168 İran nümayəndə heyətinin Pakistanın paytaxtı İslamabada gəlişi ilə bağlı görüntülər yayılıb. Nümayəndə heyəti şəhərdə rəsmi şəkildə qarşılanıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Pakistan rəsmisi Asim Munir İran nümayəndə heyətinin rəhbəri Məhəmməd Baqir Qalibafı şəxsən qarşılayıb. Bu qarşılanma iki ölkə arasındakı diplomatik münasibətlərin vacibliyini vurğulayır.
Yayımlanan video materialda İran nümayəndə heyətinin qara geyimi diqqət çəkib. Deyilənə görə Xameneiyə yas tutulması məqsədi ilə bir il boyunca rəsmilər qara geyinəcəklər.

168 Распространены кадры прибытия иранской делегации в столицу Пакистана Исламабад. Делегация была официально встречена в городе.
Редакция сообщает, что пакистанский чиновник Асим Мунир лично встретил главу иранской делегации Мохаммада Багера Галибафа. Эта встреча подчеркивает важность дипломатических отношений между двумя странами.
В опубликованном видеоматериале обратила на себя внимание черная одежда иранской делегации. Сообщается, что в течение года официальные лица будут носить черную одежду в знак траура по Хаменеи.