İran: ABŞ-İsrail hücumları beynəlxalq hüququ pozur
Redaksiya xəbər verir ki, İran Xarici İşlər Nazirinin müavini Əli Bəğiri, ABŞ və İsrail tərəfindən həyata keçirilən hücumları kəskin şəkildə pislədiyini bildirib. Nazir müavini bu hərəkətlərin beynəlxalq hüququn pozulması olduğunu vurğulayıb.
Əli Bəğiri, İranın bu məsələdəki mövqeyinin qəti olduğunu və beynəlxalq ictimaiyyəti bu cür qanunsuz əməllərə qarşı tədbir görməyə çağırıb. O, həmçinin qeyd edib ki, İran öz suverenliyini və milli təhlükəsizliyini qorumaq üçün bütün zəruri addımları atacaq.
Bu açıqlama, regionda artan gərginlik fonunda verilib. ABŞ və İsrailin son zamanlarda həyata keçirdiyi hərbi əməliyyatlar beynəlxalq aləmdə narahatlıqla qarşılanıb.

Заместитель министра иностранных дел Ирана осудил атаки США и Израиля.
Редакция сообщает, что заместитель министра иностранных дел Ирана Али Багери решительно осудил атаки, предпринятые США и Израилем. Заместитель министра подчеркнул, что эти действия являются нарушением международного права.
Али Багери заявил, что позиция Ирана по этому вопросу является твердой, и призвал международное сообщество принять меры против подобных незаконных действий. Он также отметил, что Иран предпримет все необходимые шаги для защиты своего суверенитета и национальной безопасности.
Это заявление было сделано на фоне растущей напряженности в регионе. Военные операции, проведенные США и Израилем в последнее время, вызвали обеспокоенность на международном уровне.