"İphone17″ləri Bakıya gətirə bilmək üçün insanlara payladı
Ölkə ərazisinə gömrük nəzarətindən və gömrük ödənişlərindən yayındırılmaqla paylama üsulu ilə gətirilməyə cəhd göstərilən xeyli miqdarda mallar aşkar edilib.
Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsi (DGK) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Ciddə-Bakı aviareysi ilə gələn Azərbacan vətəndaşı digər sərnişinlərə payladığı 5 ədəd “İphone17”, 4 ədəd “İphone16”, 15 ədəd “Apple” markalı qələm, 8 ədəd “Apple” markalı qulaqcıq və 5 ədəd ətiri onlardan qəbul edərkən saxlanılıb.
Dövlət Gömrük Komitəsi bir daha xaricə səyahət edən vətəndaşlara bildirir ki, xarici ölkələrdə tanımadıqları şəxslərdən götürdükləri əşyalar gömrük sərhədindən keçirilən zaman hüquqi məsuliyyət yarada bilər.

A significant amount of goods, attempted to be brought into the country by a distribution method, bypassing customs control and customs duties, has been discovered.
The State Customs Committee (SCC) released information about this.
It was reported that an Azerbaijani citizen arriving on a Jeddah-Baku flight was detained while receiving 5 "iPhone 17s", 4 "iPhone 16s", 15 "Apple" brand pens, 8 "Apple" brand headphones, and 5 perfumes that he had distributed to other passengers.
The State Customs Committee once again informs citizens traveling abroad that items taken from unknown individuals in foreign countries may lead to legal responsibility when crossing the customs border.