İlon Mask X sosial şəbəkəsində “Bu, real selfidir” qeydi ilə paylaşım edərək Stiv Bennonun Ceffri Epşteynlə əlaqələri barədə iddiaları gündəmə gətirib. Paylaşımda bildirilib ki, Stiv Bennon Epşteynlə sadəcə əlaqəli olmayıb, onun ən yaxın çevrəsində yer alıb.
Redaksiya xəbər verir ki, paylaşıma əsasən, Stiv Bennon və Ceffri Epşteyn arasında yüzlərlə mesaj mövcuddur, Epşteyn üçün hazırlanmış “simpatik” sənədli müsahibə çəkilib və tərəflər arasında pul köçürmələri həyata keçirilib. İddialarda vurğulanır ki, bu faktlar Bennonun Epşteynlə münasibətlərinin dərinliyini göstərir.
Paylaşımda qeyd olunub ki, heç kim araşdırmadan kənarda qala bilməz və heç kəs həddindən artıq güclü hesab edilərək məsuliyyətdən yayındırılmamalıdır. Bu kontekstdə Stiv Bennonun dərhal istintaqa cəlb olunması tələb edilir.
Mətnin sonunda vurğulanır ki, Stiv Bennonun yeri həbsxanadır və Ceffri Epşteynin bütün müştəriləri cinayət məsuliyyətinə cəlb olunmalıdır. Paylaşım sosial şəbəkələrdə geniş rezonans doğuraraq ictimai və siyasi dairələrdə müzakirələrə səbəb olub.

Elon Musk has brought to light claims about Steve Bannon's connections with Jeffrey Epstein by sharing a post on the X social network with the caption "This is a real selfie." The post stated that Steve Bannon was not just connected to Epstein, but was part of his inner circle.
According to the post, there are hundreds of messages between Steve Bannon and Jeffrey Epstein, a "sympathetic" documentary interview was made for Epstein, and money transfers were carried out between the parties. The claims emphasize that these facts demonstrate the depth of Bannon's relationship with Epstein.
The post noted that no one can be outside of an investigation and no one should be exempt from responsibility by being considered too powerful. In this context, it is demanded that Steve Bannon be immediately brought under investigation.
The text concludes by emphasizing that Steve Bannon's place is in prison and all of Jeffrey Epstein's clients should be held criminally liable. The post has resonated widely on social media, sparking discussions in public and political circles.