Gələcəyin texnologiyaları sürətlə inkişaf edir və bu sahədəki yeniliklər gündəlik həyatımıza təsir etməyə başlayır. İnsanabənzər robotların inkişafı da bu tendensiyanın bir hissəsidir və bu sahədəki son xəbərlər maraqla qarşılanır.
Redaksiya məlumat verir ki, dünyanın ən zəngin insanı İlon Mask, Davosda verdiyi müsahibədə diqqət çəkən açıqlamalar edib. Maskın sözlərinə görə, gələcəkdə insanlardan daha çox robot olacaq. O, "Düşünürəm ki, dünyada hər kəsin bir robotu olacaq və hər kəs bir robot istəyəcək. Kim uşaqlarınıza baxan və ev heyvanlarınızla maraqlanan bir robot istəməz ki? Biz tarixin ən maraqlı dövründəyik", - deyə bildirib. Mask, həmçinin gələn ilin sonuna qədər insanabənzər robotları ictimaiyyətə satmağa başlaya biləcəklərini də qeyd edib.
Tesla şirkəti uzun müddətdir ki, "Optimus" adlı insanabənzər robot üzərində çalışır. Mask, Optimus-un artıq sadə işlər üçün fabriklərdə işləməyə başladığını bildirib. O, robotun bu il daha mürəkkəb vəzifələr üçün də istifadə olunmağa başlanacağını əlavə edib. Bu, robot texnologiyalarının inkişafında mühüm bir addım olacaq və gələcəkdə robotların həyatımızın müxtəlif sahələrində daha geniş tətbiq olunmasına yol açacaq. İnsanabənzər robotların gündəlik həyatımıza inteqrasiyası, əlbəttə ki, bir çox suallar doğurur və bu sahədəki inkişaflar diqqətlə izlənilməlidir.

Илон Маск: В будущем роботов будет больше, чем людей
Технологии будущего стремительно развиваются, и инновации в этой области начинают влиять на нашу повседневную жизнь. Развитие человекоподобных роботов также является частью этой тенденции, и последние новости в этой сфере вызывают большой интерес.
Redaksiya сообщает, что самый богатый человек в мире Илон Маск сделал примечательные заявления в интервью в Давосе. По словам Маска, в будущем роботов будет больше, чем людей. Он сказал: «Я думаю, что у каждого в мире будет робот, и каждый захочет иметь робота. Кто не захочет робота, который присматривает за вашими детьми и заботится о ваших домашних животных? Мы живем в самое интересное время в истории», — заявил он. Маск также отметил, что к концу следующего года они смогут начать продавать человекоподобных роботов общественности.
Компания Tesla уже давно работает над человекоподобным роботом под названием «Optimus». Маск сообщил, что Optimus уже начал работать на заводах для выполнения простых задач. Он добавил, что робот начнет использоваться для более сложных задач в этом году. Это станет важным шагом в развитии робототехники и откроет путь к более широкому применению роботов в различных сферах нашей жизни в будущем. Интеграция человекоподобных роботов в нашу повседневную жизнь, конечно же, вызывает много вопросов, и развитие в этой области следует внимательно отслеживать.