İlham Əliyev Aleksandr Stubbu təbrik edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Finlandiya Respublikasının Prezidenti Aleksandr Stubba təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya President.az-a istinadən xəbər verir ki, məktubda deyilir:
"Hörmətli cənab Prezident, Finlandiya Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə sizi və xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
İnanıram ki, xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq ölkələrimiz arasında əlaqələr bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq zəminində inkişaf edəcək.
Bu bayram günündə sizə ən xoş arzularımı çatdırır, xalqınıza daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".

President of Azerbaijan Ilham Aliyev has sent a congratulatory letter to the President of the Republic of Finland, Alexander Stubb.
The editorial office reports, citing President.az, that the letter states:
"Dear Mr. President, on behalf of myself and the people of Azerbaijan, I sincerely congratulate you and your people on the national holiday of the Republic of Finland - Independence Day.
I believe that relations between our countries will continue to develop on the basis of friendship and cooperation in line with the interests of our peoples.
On this festive day, I convey my best wishes to you and wish your people lasting peace and prosperity."