İlham Əliyev Aleksandr Stubbu təbrik edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Finlandiya Respublikasının Prezidenti Aleksandr Stubba təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya President.az-a istinadən xəbər verir ki, məktubda deyilir:
"Hörmətli cənab Prezident, Finlandiya Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə sizi və xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
İnanıram ki, xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq ölkələrimiz arasında əlaqələr bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq zəminində inkişaf edəcək.
Bu bayram günündə sizə ən xoş arzularımı çatdırır, xalqınıza daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".

Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо Президенту Финляндской Республики Александру Стуббе.
Редакция сообщает со ссылкой на President.az, что в письме говорится:
"Уважаемый господин Президент, от себя лично и от имени азербайджанского народа сердечно поздравляю Вас и Ваш народ с национальным праздником Финляндской Республики – Днем Независимости.
Уверен, что отношения между нашими странами будут и впредь развиваться на основе дружбы и сотрудничества в соответствии с интересами наших народов.
В этот праздничный день передаю Вам свои наилучшие пожелания и желаю Вашему народу постоянного мира и благополучия".