Redaksiya xəbər verir ki, İTV 2005-ci il avqustun 29-da fəaliyyətə başlayıb.
20 illik fəaliyyəti dövründə böyük inkişaf yolu keçən, bir-birindən maraqlı layihələrə imza atan telekanal bu gün tamaşaçıların sevgisini qazanmağı bacarıb.
Azərbaycan vətəndaşlarının marağına xidmət edən televiziya milli-mənəvi dəyərləri qorumaq, plüralizmi inkişaf etdirmək yolunda səylərini davam etdirməkdədir. Ölkədə yayımlanan digər telekanallarla müqayisədə bu gün İTV ona olan etimadı, bütün ümidləri doğruldub.
İctimai Televiziya Azərbaycanın zəngin və rəngarəng efir məkanında tamamilə fərqli - ictimai yayım prinsiplərinə uyğun proqram siyasəti yürüdüb. Belə ki, mötəbər idman yarışları, Futbol üzrə Avropa Çempionatı, Olimpiada və Paralimpiya Oyunları İTV-də nümayiş olunub. Kanal həm də dünyada məşhur olan serialları alıb səsləndirərək tamaşaçılara təqdim edir.
İTV-nin efirindəki bütün filmlər və cizgi filmləri lisenziya əsasında yayımlanır.
44 günlük Vətən müharibəsi dönəmində də İctimai Televiziya informasiya müharibəsinin ilk sıralarda yer alıb.
Yeni mövsümdə də İTV tamaşaçını təəccübləndirməyə, məlumatlandırmağa və maarifləndirməyə davam edəcək.

The editorial office reports that ITV began its operations on August 29, 2005.
During its 20 years of activity, the TV channel has undergone significant development, launched numerous interesting projects, and successfully earned the affection of its viewers.
Serving the interests of Azerbaijani citizens, the television continues its efforts to protect national-spiritual values and promote pluralism. Compared to other TV channels broadcasting in the country, ITV has today justified the trust placed in it and fulfilled all expectations.
Public Television has pursued a completely different program policy in Azerbaijan's rich and diverse broadcasting space, adhering to public broadcasting principles. For instance, prestigious sporting events such as the European Football Championship, Olympic, and Paralympic Games have been broadcast on ITV. The channel also acquires and dubs globally popular series, presenting them to viewers.
All films and animated films broadcast on ITV are aired under license.
During the 44-day Patriotic War, Public Television was also at the forefront of the information war.