İcra başçısı yeni sektor müdirləri təyin etdi
Redaksiya İqtisadiyyat.az-a istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı icra başçısı Natiq Ağayev müvafiq əmrlər imzalayıb.
Belə ki, icra başçısının əmri ilə Hacı Muradov Ərazi-təşkilat və ictimai-siyasi məsələlər şöbəsinin müdir müavini, eləcə də Müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili sektorunun isə müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
Digər əmrlə Asif Məmmədov Sənəd dövriyyəsi, vətəndaş müraciətləri və inzibati işlər şöbəsinin Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş sektorunun müdiri təyin olunub.
Qeyd edək ki, A.Məmmədov bu təyinatadək Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsində məsləhətçi, H.Muradov isə İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsində baş məsləhətçi işləyib. Vətən müharibəsi qazisi olan H.Muradov Azərbaycan Prezidentinin Sərəncamları ilə "Kəlbəcərin azad olunmasına görə", "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə" medalları, Nazirlər Kabinetinin sərəncamı ilə "Vətən müharibəsi iştirakçısı" medalı ilə, həmçinin "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi" yubiley medalı ilə təltif olunub.

В Исполнительной власти Балакенского района (ИВР) произошли новые кадровые назначения.
Редакция со ссылкой на İqtisadiyyat.az сообщает, что в связи с этим глава исполнительной власти Натиг Агаев подписал соответствующие приказы.
Так, приказом главы исполнительной власти Гаджи Мурадов назначен заместителем заведующего Отделом территориально-организационных и общественно-политических вопросов, а также заведующим Сектором организации работы с участниками войны и семьями шехидов.
Другим приказом Асиф Мамедов назначен заведующим Сектором по работе с документами и обращениями граждан Отдела документооборота, обращений граждан и административных дел.
Отметим, что до этого назначения А.Мамедов работал консультантом в Отделе по работе с документами и обращениями граждан, а Г.Мурадов – главным консультантом в Отделе общественно-политических и гуманитарных вопросов. Г.Мурадов, ветеран Отечественной войны, награжден медалями "За освобождение Кяльбаджара", "За отличие в воинской службе" по распоряжениям Президента Азербайджана, медалью "Участник Отечественной войны" по распоряжению Кабинета Министров, а также юбилейной медалью "100-летие Азербайджанской Армии".