İcra başçısı yeni sektor müdirləri təyin etdi
Redaksiya İqtisadiyyat.az-a istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı icra başçısı Natiq Ağayev müvafiq əmrlər imzalayıb.
Belə ki, icra başçısının əmri ilə Hacı Muradov Ərazi-təşkilat və ictimai-siyasi məsələlər şöbəsinin müdir müavini, eləcə də Müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili sektorunun isə müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
Digər əmrlə Asif Məmmədov Sənəd dövriyyəsi, vətəndaş müraciətləri və inzibati işlər şöbəsinin Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş sektorunun müdiri təyin olunub.
Qeyd edək ki, A.Məmmədov bu təyinatadək Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsində məsləhətçi, H.Muradov isə İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsində baş məsləhətçi işləyib. Vətən müharibəsi qazisi olan H.Muradov Azərbaycan Prezidentinin Sərəncamları ilə "Kəlbəcərin azad olunmasına görə", "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə" medalları, Nazirlər Kabinetinin sərəncamı ilə "Vətən müharibəsi iştirakçısı" medalı ilə, həmçinin "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi" yubiley medalı ilə təltif olunub.

New personnel appointments have been made in the Balakən District Executive Power (DEP).
Editorial reports, citing İqtisadiyyat.az, that Executive Head Natiq Aghayev has signed relevant orders in this regard.
Thus, by order of the Executive Head, Haji Muradov has been appointed Deputy Head of the Department of Territorial-Organizational and Socio-Political Issues, as well as Head of the Sector for Organizing Work with War Participants and Martyrs' Families.
By another order, Asif Mammadov has been appointed Head of the Sector for Work with Documents and Citizens' Appeals within the Department of Document Circulation, Citizens' Appeals, and Administrative Affairs.
It should be noted that prior to this appointment, A. Mammadov worked as a consultant in the Department for Work with Documents and Citizens' Appeals, and H. Muradov worked as a chief consultant in the Department of Socio-Political and Humanitarian Issues. H. Muradov, a veteran of the Patriotic War, was awarded the "For the Liberation of Kalbajar" and "For Distinction in Military Service" medals by decrees of the President of Azerbaijan, the "Participant of the Patriotic War" medal by order of the Cabinet of Ministers, and also the "100th Anniversary of the Azerbaijani Army" jubilee medal.