Qeyri-dövlət və qeyri-neft-qaz sektorunda işləyənlər üzrə icbari tibbi sığorta haqqının hesablanması qaydası dəyişdirilib.
Bu barədə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Zaur Əliyev 2025-ci ilin yekunları və gələcək hədəflərlə bağlı keçirilən mətbuat konfransında bildirib.
O deyib ki, işəgötürən tərəfindən işçinin əməkhaqqısının 2500 manatadək olan hissəsindən 2, 2500 manatdan yuxarı olan hissəsindən 0,5 faiz hesablanacaq. Həmçinin işçi tərəfindən əməkhaqqının 2500 manatadək olan hissəsindən 2, 2500 manatdan yuxarı olan hissəsindən 0,5 faiz hesablanacaq.

Изменена сумма обязательного медицинского страхования
Изменен порядок расчета обязательного медицинского страхового взноса для лиц, работающих в негосударственном и нефтегазовом секторах.
Об этом сообщил председатель Правления Государственного агентства по обязательному медицинскому страхованию Заур Алиев на пресс-конференции, посвященной итогам 2025 года и будущим целям.
Он заявил, что работодатель будет рассчитывать 2% с части заработной платы работника до 2500 манатов и 0,5% с части свыше 2500 манатов. Также работник будет рассчитывать 2% с части заработной платы до 2500 манатов и 0,5% с части свыше 2500 манатов.