Qeyri-dövlət və qeyri-neft-qaz sektorunda işləyənlər üzrə icbari tibbi sığorta haqqının hesablanması qaydası dəyişdirilib.
Bu barədə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Zaur Əliyev 2025-ci ilin yekunları və gələcək hədəflərlə bağlı keçirilən mətbuat konfransında bildirib.
O deyib ki, işəgötürən tərəfindən işçinin əməkhaqqısının 2500 manatadək olan hissəsindən 2, 2500 manatdan yuxarı olan hissəsindən 0,5 faiz hesablanacaq. Həmçinin işçi tərəfindən əməkhaqqının 2500 manatadək olan hissəsindən 2, 2500 manatdan yuxarı olan hissəsindən 0,5 faiz hesablanacaq.

The method for calculating compulsory health insurance fees for individuals working in the non-state and non-oil-gas sectors has been changed.
This was announced by Zaur Aliyev, Chairman of the Board of the State Agency for Compulsory Medical Insurance, at a press conference regarding the results of 2025 and future goals.
He stated that the employer will calculate 2% from the portion of the employee's salary up to 2500 manats and 0.5% from the portion exceeding 2500 manats. Similarly, the employee will have 2% calculated from the portion of their salary up to 2500 manats and 0.5% from the portion exceeding 2500 manats.