Yəməndəki Husi hərbi sözçüsü, İranı dəstəkləmək məqsədilə İsraildə hərbi və mühüm hədəflərə qanadlı raketlər və pilotsuz təyyarələrlə zərbələr endirildiyini bildirib. Bu addımın, bölgədəki gərginlik fonunda atıldığı qeyd olunub.
Redaksiya məlumat verir ki, bu əməliyyatın İran və "Hizbullah" tərəfindən eyni vaxtda həyata keçirilən hücumlarla koordinasiyalı şəkildə aparıldığı və uğurla başa çatdığı vurğulanıb. Husi qüvvələrinin bu məsələdəki rolu ön plana çəkilib.
Husi sözçüsü, İsrailin hücumları davam etdiyi müddətcə öz hərbi əməliyyatlarını davam etdirəcəklərini bəyan edib. Bu açıqlama, regionda davam edən münaqişənin daha da genişlənə biləcəyi ehtimalını artırır.

Военный представитель хуситов в Йемене заявил об ударах крылатыми ракетами и беспилотниками по военным и важным объектам в Израиле с целью поддержки Ирана. Отмечается, что этот шаг предпринят на фоне напряженности в регионе.
Редакция сообщает, что эта операция проводилась скоординированно с одновременными атаками Ирана и «Хезболлы» и была успешно завершена. Роль сил хуситов в этом вопросе была выдвинута на первый план.
Представитель хуситов заявил, что они продолжат свои военные операции до тех пор, пока Израиль не прекратит свои атаки. Это заявление увеличивает вероятность дальнейшего расширения продолжающегося конфликта в регионе.