MWC 2026 tədbirində rəsmi olaraq təqdim olunan yeni qatlana bilən telefon modeli Honor Magic V6, daxili ekranındakı qatlanma izini əhəmiyyətli dərəcədə (şirkətin məlumatlarına görə 44% azalma) aradan qaldırır.
Redaksiya məlumat verir ki, bu istiqamətdə uzun müddətdir işlər apardığını bildirən Honor, üfüqi formada qatlana bilən telefonun gücünü təkmil buxar kamerası ilə soyudulan Snapdragon 8 Elite Gen 5 prosessorundan və 16 GB RAM-dan aldığını qeyd edir. Model, həmçinin 80W şarj dəstəyi (66W simsiz) olan 6.660 mAh-lıq silikon-karbon batareya ilə təchiz edilib.
Qapalı vəziyyətdə 8,75 mm qalınlığa və 219 qram çəkiyə malik olan bu model, IP68/IP69 sertifikatları ilə diqqət çəkir. Cihaz xaricdə 6,52 düym, daxildə isə 7,95 düym ölçülərində 1-120 Hz LTPO AMOLED ekranlara malikdir. Daxili ekranında stylus dəstəyi olan telefonun arxasında 50 meqapiksellik geniş bucaqlı, 64 meqapiksellik 3x periskop telefoto və 50 meqapiksellik ultra geniş bucaqlı kameralar yer alıb.
Dörd fərqli rəng seçənəyi ilə təqdim olunan telefonun yaxın aylar ərzində Türkiyə bazarına da gətirilə biləcəyi gözlənilir.

The new foldable phone model, Honor Magic V6, officially introduced at the MWC 2026 event, significantly reduces the fold line on its internal screen (a 44% reduction according to the company's data).
Honor, which stated that it has been working in this direction for a long time, notes that the horizontally foldable phone draws its power from a Snapdragon 8 Elite Gen 5 processor cooled by an advanced vapor chamber and 16 GB of RAM, as reported by Redaksiya. The model is also equipped with a 6,660 mAh silicon-carbon battery with 80W charging support (66W wireless).
With a thickness of 8.75 mm and a weight of 219 grams when closed, this model stands out with its IP68/IP69 certifications. The device features 6.52-inch external and 7.95-inch internal 1-120 Hz LTPO AMOLED displays. The phone, which supports stylus on its internal screen, has 50-megapixel wide-angle, 64-megapixel 3x periscope telephoto, and 50-megapixel ultra-wide-angle cameras on the back.
The phone, offered in four different color options, is expected to be available in the Turkish market in the coming months.