Yeni Honor 600 və Honor 600 Pro modellərinin dizaynı haqqında məlumatlar yayılıb. Bu cihazların görünüşü, xüsusilə də iPhone 17 seriyasını xatırladan elementləri ilə diqqət çəkir. Roland Quandt tərəfindən sızdırılan məlumatlara görə, Honor 600 Pro iki fərqli rəngdə, standart Honor 600 modeli isə üç fərqli rəngdə təqdim olunacaq. Maraqlı bir məqam isə, iPhone 17 Pro-nun xarakterik narıncı rənginin 600 Pro modelində deyil, standart 600 modelində istifadə edilməsidir.
Redaksiya məlumat verir ki, hər iki telefonda 6,57 düym ölçüsündə, 1.5K dəqiqliyə və 120 Hz yeniləmə tezliyinə malik OLED ekranların yer alacağı iddia edilir. Bu yeni cihazların Snapdragon 8 seriyasından olan yüksək səviyyəli prosessorla təchiz olunacağı gözlənilir.
Həmçinin, bu modellərin 200 meqapiksellik geniş bucaqlı əsas kamera ilə təchiz ediləcəyi bildirilir. Əsas kameraya əlavə olaraq telefoto və ultra geniş bucaqlı kameraların da mövcud olacağı qeyd olunur. Cihazlar 9.000 mAh tutumlu silikon əsaslı batareya ilə gələcək. 3D ultrasəs barmaq izi sensorunun da bu modellərdə istifadə ediləcəyi iddia edilir.

Honor 600 Series: Details Reminiscent of iPhone 17
Information has emerged regarding the design of the new Honor 600 and Honor 600 Pro models. The appearance of these devices is drawing attention, particularly for elements that recall the iPhone 17 series. According to leaks by Roland Quandt, the Honor 600 Pro will be available in two different colors, while the standard Honor 600 model will be offered in three different colors. An interesting point is that the characteristic orange color of the iPhone 17 Pro will be used not in the 600 Pro model, but in the standard 600 model.
Redaksiya reports that both phones are claimed to feature 6.57-inch OLED displays with 1.5K resolution and a 120 Hz refresh rate. These new devices are expected to be equipped with a high-end processor from the Snapdragon 8 series.
Furthermore, it is reported that these models will be equipped with a 200-megapixel wide-angle main camera. In addition to the main camera, telephoto and ultra-wide-angle cameras are also noted to be present. The devices will come with a 9,000 mAh silicon-based battery. It is also claimed that a 3D ultrasonic fingerprint sensor will be used in these models.