Hindistanın Baş Naziri Narendra Modinin İsrailə verdiyi dəstək fonunda, "The Jerusalem Post" qəzeti Hindistan Silahlı Qüvvələrinin materikdəki fəaliyyətinə dair ətraflı məlumat əldə edib. Baş nazirin Qüdsə səfəri zamanı qəzetin əməkdaşları Hindistan ordusunun müxtəlif hissələri ilə birlikdə olublar.
Redaksiya məlumat verir ki, bu hadisələr Hindistanın hərbi sahədəki sürətli inkişafını və beynəlxalq arenadakı mövqeyini daha da gücləndirir. Hindistanın hərbi gücünün artması, regionda və qlobal miqyasda diqqət mərkəzindədir.
Nümayiş etdirilən fotoda Hindistanın "INS Vikrant" təyyarədaşıyan gəmisinin göyərtəsində yerləşən MiQ-29K döyüş təyyarəsi görünür. Bu təyyarə 2026-cı ildə Hindistanın Vişakapatnam sahillərində keçirilən Beynəlxalq Donanma Baxışında çəkilmişdir. Bu cür texnologiyalar Hindistanın hərbi qüdrətinin artmasının göstəricisidir.

Индийская армия: секретные детали визита в Иерусалим
На фоне поддержки премьер-министром Индии Нарендрой Моди Израиля, газета "The Jerusalem Post" получила подробную информацию о деятельности Вооруженных сил Индии на материке. Во время визита премьер-министра в Иерусалим сотрудники газеты сопровождали различные подразделения индийской армии.
Как сообщает Redaksiya, эти события еще больше укрепляют стремительное развитие Индии в военной сфере и ее позиции на международной арене. Рост военной мощи Индии находится в центре внимания как в регионе, так и в глобальном масштабе.
На представленной фотографии виден истребитель МиГ-29К, расположенный на палубе индийского авианосца "INS Vikrant". Этот самолет был сфотографирован во время Международного военно-морского парада, проведенного у берегов Вишакхапатнама в Индии в 2026 году. Подобные технологии являются показателем роста военной мощи Индии.