Hind okeanında ABŞ hərbi gəmisi raket hücumuna uğradı
Hind okeanında Amerika Birləşmiş Ştatlarının bir hərbi gəmisinin raket hücumuna məruz qaldığı bildirilir. Hadisə martın 4-də qeydə alınıb.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, İran İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (İİKK) Hərbi Dəniz Qüvvələri tərəfindən Hind okeanında yerləşən Amerika hərbi gəmisinə raket zərbələri endirilib. Tasnim agentliyinin məlumatına görə, İİKK-nin Hərbi Dəniz Qüvvələri "Qədr-380" və "Təlayeh" raketləri ilə Hind okeanında, İran sahillərindən 650 km aralıda yerləşən Amerika hərbi destroyerinə və onun yaxınlığındakı yanacaq dolduran gəmiyə zərbələr endirib.
Məlumata görə, zərbələrdən sonra gəminin göyərtəsində yanğın baş verib. Hadisənin təfərrüatları və nəticələri barədə əlavə məlumatlar gözlənilir.

Военный корабль США подвергся ракетной атаке в Индийском океане
Сообщается, что американский военный корабль подвергся ракетной атаке в Индийском океане. Инцидент произошел 4 марта.
Как сообщает Redaksiya со ссылкой на источник, ракетные удары по американскому военному кораблю в Индийском океане были нанесены Военно-морскими силами Корпуса стражей исламской революции (КСИР). По данным агентства Tasnim, Военно-морские силы КСИР нанесли удары ракетами «Кадр-380» и «Талайех» по американскому военному эсминцу, расположенному в Индийском океане в 650 км от побережья Ирана, а также по находившемуся рядом с ним танкеру.
Согласно информации, после ударов на палубе корабля начался пожар. Ожидается дополнительная информация о деталях и последствиях инцидента.