Hind okeanında ABŞ hərbi gəmisi raket hücumuna uğradı
Hind okeanında Amerika Birləşmiş Ştatlarının bir hərbi gəmisinin raket hücumuna məruz qaldığı bildirilir. Hadisə martın 4-də qeydə alınıb.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, İran İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (İİKK) Hərbi Dəniz Qüvvələri tərəfindən Hind okeanında yerləşən Amerika hərbi gəmisinə raket zərbələri endirilib. Tasnim agentliyinin məlumatına görə, İİKK-nin Hərbi Dəniz Qüvvələri "Qədr-380" və "Təlayeh" raketləri ilə Hind okeanında, İran sahillərindən 650 km aralıda yerləşən Amerika hərbi destroyerinə və onun yaxınlığındakı yanacaq dolduran gəmiyə zərbələr endirib.
Məlumata görə, zərbələrdən sonra gəminin göyərtəsində yanğın baş verib. Hadisənin təfərrüatları və nəticələri barədə əlavə məlumatlar gözlənilir.

A United States warship has reportedly been subjected to a missile attack in the Indian Ocean. The incident was recorded on March 4.
According to Redaksiya, citing its sources, the Naval Force of the Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) of Iran launched missile strikes against an American warship located in the Indian Ocean. According to the Tasnim agency, the IRGC's Naval Force struck an American military destroyer and a nearby refueling ship located 650 km off the coast of Iran in the Indian Ocean with "Qadr-380" and "Talaieh" missiles.
According to the information, a fire broke out on the ship's deck after the strikes. Further details about the incident and its consequences are awaited.