Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə "Agrobirja.az" platforması istifadəyə verilib
Azərbaycan Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə Əminə Fərzəliyevanın rəhbərliyi altında “agrobirja.az” adlı innovativ layihə həyata keçirilib.
Redaksiya.az xəbər verir ki, layihə çərçivəsində agrobirja.az platforması istifadəyə verilib.
https://agrobirja.az aqrar sahə üçün nəzərdə tutulan xüsusi birja platformasıdır. Layihənin əsas məqsədi ölkənin strateji kənd təsərrüfatı məhsulları üzrə satıcılar və alıcılar arasında şəffaf, səmərəli və standartlara uyğun bir bazar yaratmaqdır.
Kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar, fermerlər və ticarət şirkətləri platforma üzərindən məhsullarını satışa çıxara, qiymətləri müqayisə edə və ən uyğun təklifləri seçə biləcəklər. Bu, həm məhsulun keyfiyyətinə, həm də qiymətlərin ədalətli formalaşmasına mühüm töhfə verəcək.
Layihə rəhbəri Əminə Fərzəliyeva bildirib ki, AgroBirja platformasının yaradılması aqrar bazarda rəqabətin inkişafına, məhsul dövriyyəsinin artmasına və regionlarda kənd təsərrüfatı istehsalının stimullaşdırılmasına xidmət edir.
Bununla yanaşı, istifadəçilərə kənd təsərrüfatı məhsulları barədə məlumatları vahid platformada əldə etmək, bazar dinamikasını izləmək və ticarət əməliyyatlarını onlayn həyata keçirmək imkanı təqdim olunur.

An innovative project called “agrobirja.az” has been implemented under the leadership of Amina Farzaliyeva with the financial support of the Azerbaijan Youth Foundation.
Redaksiya.az reports that the agrobirja.az platform has been launched within the framework of the project.
“https://agrobirja.az” is a special exchange platform designed for the agricultural sector. The main goal of the project is to create a transparent, efficient, and standardized market between sellers and buyers of the country's strategic agricultural products.
Entrepreneurs, farmers, and trading companies operating in the agricultural sector will be able to list their products for sale, compare prices, and choose the most suitable offers on the platform. This will significantly contribute to both product quality and the fair formation of prices.
Project manager Amina Farzaliyeva stated that the creation of the AgroBirja platform serves to develop competition in the agricultural market, increase product turnover, and stimulate agricultural production in the regions.
Additionally, users are provided with the opportunity to obtain information about agricultural products on a single platform, monitor market dynamics, and conduct trade operations online.