Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə "Agrobirja.az" platforması istifadəyə verilib
Azərbaycan Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi ilə Əminə Fərzəliyevanın rəhbərliyi altında “agrobirja.az” adlı innovativ layihə həyata keçirilib.
Redaksiya.az xəbər verir ki, layihə çərçivəsində agrobirja.az platforması istifadəyə verilib.
https://agrobirja.az aqrar sahə üçün nəzərdə tutulan xüsusi birja platformasıdır. Layihənin əsas məqsədi ölkənin strateji kənd təsərrüfatı məhsulları üzrə satıcılar və alıcılar arasında şəffaf, səmərəli və standartlara uyğun bir bazar yaratmaqdır.
Kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar, fermerlər və ticarət şirkətləri platforma üzərindən məhsullarını satışa çıxara, qiymətləri müqayisə edə və ən uyğun təklifləri seçə biləcəklər. Bu, həm məhsulun keyfiyyətinə, həm də qiymətlərin ədalətli formalaşmasına mühüm töhfə verəcək.
Layihə rəhbəri Əminə Fərzəliyeva bildirib ki, AgroBirja platformasının yaradılması aqrar bazarda rəqabətin inkişafına, məhsul dövriyyəsinin artmasına və regionlarda kənd təsərrüfatı istehsalının stimullaşdırılmasına xidmət edir.
Bununla yanaşı, istifadəçilərə kənd təsərrüfatı məhsulları barədə məlumatları vahid platformada əldə etmək, bazar dinamikasını izləmək və ticarət əməliyyatlarını onlayn həyata keçirmək imkanı təqdim olunur.

Платформа "Agrobirja.az" запущена при финансовой поддержке Фонда молодежи
При финансовой поддержке Фонда молодежи Азербайджана под руководством Амины Фарзалиевой реализован инновационный проект под названием «agrobirja.az».
Redaksiya.az сообщает, что в рамках проекта запущена платформа agrobirja.az.
«https://agrobirja.az» — это специализированная биржевая платформа, предназначенная для аграрного сектора. Основная цель проекта — создание прозрачного, эффективного и соответствующего стандартам рынка между продавцами и покупателями стратегической сельскохозяйственной продукции страны.
Предприниматели, фермеры и торговые компании, работающие в сельскохозяйственной сфере, смогут выставлять свою продукцию на продажу через платформу, сравнивать цены и выбирать наиболее подходящие предложения. Это внесет значительный вклад как в качество продукции, так и в справедливое формирование цен.
Руководитель проекта Амина Фарзалиева заявила, что создание платформы AgroBirja способствует развитию конкуренции на аграрном рынке, увеличению товарооборота и стимулированию сельскохозяйственного производства в регионах.
Кроме того, пользователям предоставляется возможность получать информацию о сельскохозяйственной продукции на единой платформе, отслеживать динамику рынка и осуществлять торговые операции онлайн.