Bu il keçirilən British Educational Training and Technology (BETT) konfransında Gemini platforması tələbələr və müəllimlər üçün nəzərdə tutulmuş yeni süni intellekt həllərini elan edib. Yeni funksiyalar əsasən təhsil prosesinin fərdiləşdirilməsi, biliklərin möhkəmləndirilməsi və imtahanlara hazırlığın daha səmərəli təşkili məqsədi daşıyır.
Redaksiya xəbər verir ki, Gemini artıq standartlaşdırılmış imtahanlara hazırlaşan şagirdlər üçün tam formatlı, istənilən vaxt əlçatan və ödənişsiz sınaq imtahanları təqdim edir. Hazırda bu imkan SAT imtahanını əhatə edir və gələcəkdə digər beynəlxalq imtahanların da əlavə olunması planlaşdırılır.
Bildirilib ki, sınaq imtahanlarının məzmunu The Princeton Review kimi aparıcı təhsil şirkətləri tərəfindən ciddi şəkildə yoxlanılmış materiallar əsasında hazırlanıb. Bu yanaşma istifadəçilərə real imtahan günündə qarşılaşacaqları suallara maksimum yaxın təcrübə qazandırmağı hədəfləyir və hazırlıq prosesinin keyfiyyətini artırır.
Gemini-də sınaq imtahanı tamamlandıqdan sonra istifadəçilərə dərhal ətraflı rəy təqdim olunur, güclü və zəif tərəflər göstərilir, anlaşılmayan suallar üzrə düzgün cavabların izahı verilir. Platforma müəyyən edilmiş bilik boşluqları əsasında fərdi tədris planı formalaşdıraraq tələbələrə imtahana daha inamla hazırlaşmaq imkanı yaradır.
Qeyd edilib ki, istər SAT imtahanına ilk dəfə hazırlaşanlar, istərsə də imtahanı yenidən verməyi planlaşdıranlar üçün Gemini təhsil yolunda növbəti addımı atmaqda əhəmiyyətli rəqəmsal dəstək rolunu oynayacaq.

На прошедшей в этом году конференции British Educational Training and Technology (BETT) платформа Gemini анонсировала новые решения на базе искусственного интеллекта, предназначенные для студентов и преподавателей. Новые функции в основном направлены на персонализацию учебного процесса, закрепление знаний и более эффективную организацию подготовки к экзаменам.
Редакция сообщает, что Gemini уже предлагает полноформатные, доступные в любое время и бесплатные пробные экзамены для учащихся, готовящихся к стандартизированным тестам. В настоящее время эта возможность охватывает экзамен SAT, и в будущем планируется добавление других международных экзаменов.
Было заявлено, что содержание пробных экзаменов было подготовлено на основе материалов, тщательно проверенных ведущими образовательными компаниями, такими как The Princeton Review. Такой подход нацелен на предоставление пользователям максимального приближения к реальным экзаменационным вопросам, повышая качество подготовительного процесса.
После завершения пробного экзамена в Gemini пользователи немедленно получают подробную обратную связь, выявляются сильные и слабые стороны, а также даются объяснения правильных ответов на непонятные вопросы. Платформа формирует индивидуальный учебный план на основе выявленных пробелов в знаниях, что позволяет студентам более уверенно готовиться к экзамену.
Было отмечено, что Gemini будет играть значительную роль в цифровой поддержке на образовательном пути как для тех, кто впервые готовится к экзамену SAT, так и для тех, кто планирует пересдавать его.