Bu il keçirilən British Educational Training and Technology (BETT) konfransında Gemini platforması tələbələr və müəllimlər üçün nəzərdə tutulmuş yeni süni intellekt həllərini elan edib. Yeni funksiyalar əsasən təhsil prosesinin fərdiləşdirilməsi, biliklərin möhkəmləndirilməsi və imtahanlara hazırlığın daha səmərəli təşkili məqsədi daşıyır.
Redaksiya xəbər verir ki, Gemini artıq standartlaşdırılmış imtahanlara hazırlaşan şagirdlər üçün tam formatlı, istənilən vaxt əlçatan və ödənişsiz sınaq imtahanları təqdim edir. Hazırda bu imkan SAT imtahanını əhatə edir və gələcəkdə digər beynəlxalq imtahanların da əlavə olunması planlaşdırılır.
Bildirilib ki, sınaq imtahanlarının məzmunu The Princeton Review kimi aparıcı təhsil şirkətləri tərəfindən ciddi şəkildə yoxlanılmış materiallar əsasında hazırlanıb. Bu yanaşma istifadəçilərə real imtahan günündə qarşılaşacaqları suallara maksimum yaxın təcrübə qazandırmağı hədəfləyir və hazırlıq prosesinin keyfiyyətini artırır.
Gemini-də sınaq imtahanı tamamlandıqdan sonra istifadəçilərə dərhal ətraflı rəy təqdim olunur, güclü və zəif tərəflər göstərilir, anlaşılmayan suallar üzrə düzgün cavabların izahı verilir. Platforma müəyyən edilmiş bilik boşluqları əsasında fərdi tədris planı formalaşdıraraq tələbələrə imtahana daha inamla hazırlaşmaq imkanı yaradır.
Qeyd edilib ki, istər SAT imtahanına ilk dəfə hazırlaşanlar, istərsə də imtahanı yenidən verməyi planlaşdıranlar üçün Gemini təhsil yolunda növbəti addımı atmaqda əhəmiyyətli rəqəmsal dəstək rolunu oynayacaq.

At this year's British Educational Training and Technology (BETT) conference, the Gemini platform announced new artificial intelligence solutions designed for students and teachers. The new features primarily aim to personalize the educational process, reinforce knowledge, and organize exam preparation more effectively.
The editorial reports that Gemini is now offering full-format, accessible anytime, and free practice exams for students preparing for standardized tests. Currently, this feature covers the SAT exam, with plans to add other international exams in the future.
It was stated that the content of the practice exams has been prepared based on materials rigorously reviewed by leading educational companies such as The Princeton Review. This approach aims to provide users with an experience as close as possible to the questions they will encounter on the actual exam day, thereby improving the quality of the preparation process.
After completing a practice exam on Gemini, users receive immediate detailed feedback, highlighting their strengths and weaknesses, and providing explanations for correct answers on misunderstood questions. The platform creates a personalized study plan based on identified knowledge gaps, enabling students to prepare for exams with greater confidence.
It was noted that Gemini will play a significant role as digital support for students taking their next step in their educational journey, whether they are preparing for the SAT exam for the first time or planning to retake it.