“Gələcəyin dilini öyrən” qrant layihəsi icra edilir
Layihənin əsas məqsədi Çin dilinin tədrisinin genişləndirilməsi, şagirdlərin beynəlxalq əlaqə və ünsiyyət bacarıqlarının gücləndirilməsi, onları müasir texnologiya və qlobal iqtisadiyyatın tələblərinə uyğun hazırlamaqla Azərbaycanın təhsil sisteminin modernləşməsinə töhfə verməkdir.
Layihə çərçivəsində 191 nömrəli tam orta məktəbin 8–11-ci siniflərində təhsil alan şagirdlərə Çin dilinin əsas səviyyələri üzrə danışıq, oxuma və yazma bacarıqları aşılanacaq.
Açılış mərasimində məktəbin direktoru Leyla Məcidova çıxış edərək layihənin əhəmiyyətini vurğulayıb.

The "Learn the Language of the Future" grant project is being implemented
An opening ceremony has been held within the framework of the "Learn the Language of the Future" grant project.
The main objective of the project is to expand the teaching of the Chinese language, strengthen students' international communication and interaction skills, and contribute to the modernization of Azerbaijan's education system by preparing them in line with the demands of modern technology and the global economy.
Within the framework of the project, students in grades 8-11 of Secondary School No. 191 will be taught basic speaking, reading, and writing skills in Chinese.
At the opening ceremony, the school director Leyla Məcidova delivered a speech, emphasizing the importance of the project.