Fransa Nyu-Yorkdakı Federal Ehtiyat Bankında saxlanılan bütün qızıl ehtiyatlarını rəsmi şəkildə geri çəkmişdir. Bu addım ölkənin iqtisadi siyasətində mühüm dəyişikliklərdən xəbər verir və beynəlxalq maliyyə dairələrində geniş müzakirələrə səbəb olmuşdur.
Redaksiya məlumat verir ki, ölkə prezidenti Emmanuel Makron Nyu-Yorkda saxlanılan 129 ton Fransa qızılını səssizcə sataraq, Avropada eyni həcmdə qızıl əldə etmişdir. Bu əməliyyat beynəlxalq maliyyə bazarlarında diqqətlə izlənilir və Fransa iqtisadiyyatının gələcək istiqamətlərinə dair siqnallar verir.
Fransanın bu hərəkəti petrodollar dövrünün başa çatmasına hazırlıq kimi qiymətləndirilir. Ölkənin bu strateji qərarı gələcək qlobal iqtisadi dəyişikliklərə uyğunlaşma məqsədi daşıyır və milli valyuta sabitliyini təmin etmək niyyətini əks etdirir.

Франция официально вывела все свои золотые резервы, хранившиеся в Федеральном резервном банке в Нью-Йорке. Этот шаг свидетельствует о значительных изменениях в экономической политике страны и вызвал широкие дискуссии в международных финансовых кругах.
Редакция сообщает, что президент страны Эмманюэль Макрон тихо продал 129 тонн французского золота, хранившегося в Нью-Йорке, и приобрел аналогичный объем золота в Европе. Эта операция внимательно отслеживается на международных финансовых рынках и подает сигналы о будущих направлениях французской экономики.
Этот шаг Франции оценивается как подготовка к окончанию эры петродоллара. Это стратегическое решение страны направлено на адаптацию к будущим глобальным экономическим изменениям и отражает намерение обеспечить стабильность национальной валюты.