Azərbaycan Respublikası hərbi prokurorunun böyük köməkçisi, baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən təltif olunub.
Redaksiya xəbər verir ki, o, "Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875-2025)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə mükafatlandırılıb.
Firad Əliyev təltif olundu
Xatırladaq ki, baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev əvvəl Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Mətbuat Xidmətinin rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Bir müddət əvvəl daxili işlər nazirinin müavini, Daxili Qoşunlar Komandanı, general-leytenant Şahin Məmmədov Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunları ilə Hərbi Prokurorluq arasında ictimai əlaqələrin təmin edilməsində və informasiya əməkdaşlığı fəaliyyətində fərqləndiyinə görə baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyevi "Daxili Qoşunlar Fərmanı" ilə təltif edib.
Firad Əliyevi 26 iyun 2024-cü il tarixdə müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə və 14 avqust 2024-cü il tarixdə Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev Azərbaycan Respublikası Sərhəd Qoşunlarının Yaranması Günü münasibətilə "Hərbi əməkdaşlıq sahəsində xidmətlərə görə" medalı ilə, Azərbaycan Respublikasının baş prokuroru, l dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri Kamran Əliyev isə 1 oktyabr - Prokurorluq işçilərinin peşə bayramı günü münasibətilə xidməti vəzifələrini nümunəvi icra etdiyinə, qanunçuluq və hüquq qaydasının möhkəmləndirilməsi, cinayətkarlığa qarşı mübarizə, vətəndaş hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində əldə etdiyi nailiyyətlərə görə "Prokurorluğun fəxri işçisi" döş nişanı ilə təltif ediblər.
Məlumat üçün vurğulayaq ki, baş ədliyyə müşaviri Firad Fuad oğlu Əliyev Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin bakalavr təhsil pilləsini 2002-ci ildə, magistr təhsil pilləsini isə 2004-cü ildə fərqlənmə diplomları ilə bitirərək, universitet rəhbərliyi tərəfindən "Hüquq fakültəsinin ən nümunəvi məzunu" adına layiq görülüb. 12 aprel 2005-ci il tarixdən prokurorluq orqanlarında qulluq keçir və xidməti vəzifələrini layiqincə yerinə yetirdiyinə görə dəfələrlə müxtəlif şəkildə təltif olunub, o cümlədən ona "ədliyyə müşaviri" və "baş ədliyyə müşaviri" rütbələri vaxtından əvvəl verilib.

Firad Aliyev Awarded Jubilee Medal
Firad Aliyev, Senior Assistant Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan and Chief Justice Advisor, has been honored by the Media Development Agency.
The editorial office reports that he was awarded the "150th Anniversary of the Azerbaijani National Press (1875-2025)" Jubilee Medal of the Republic of Azerbaijan.
Firad Aliyev was awarded
We would like to remind you that Chief Justice Advisor Firad Aliyev previously served as the head of the Press Service of the Military Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan.
Some time ago, the Deputy Minister of Internal Affairs, Commander of the Internal Troops, Lieutenant General Shahin Mammadov, honored Chief Justice Advisor Firad Aliyev with the "Internal Troops Decree" for his distinction in ensuring public relations and information cooperation activities between the Internal Troops of the Ministry of Internal Affairs and the Military Prosecutor's Office.
On June 26, 2024, Minister of Defense, Colonel-General Zakir Hasanov, on the occasion of the Armed Forces Day of the Republic of Azerbaijan, and on August 14, 2024, Chief of the State Border Service, Colonel-General Elchin Guliyev, on the occasion of the Day of Formation of the Border Troops of the Republic of Azerbaijan, awarded Firad Aliyev with the medal "For Services in the Field of Military Cooperation." Additionally, the Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan, First Class State Justice Advisor Kamran Aliyev, on October 1st - Prosecutor's Office Employees' Professional Holiday, awarded him the "Honorary Employee of the Prosecutor's Office" badge for exemplary performance of his duties and achievements in strengthening legality and law and order, combating crime, and protecting citizens' rights and freedoms.
For your information, Chief Justice Advisor Firad Fuad oglu Aliyev graduated from the bachelor's degree program of the Law Faculty of Baku State University with honors in 2002 and the master's degree program with honors in 2004, and was awarded the title of "Most Exemplary Graduate of the Law Faculty" by the university administration. He has been serving in the prosecutor's office since April 12, 2005, and has been awarded various honors multiple times for his diligent performance of his official duties, including being promoted to the ranks of "Justice Advisor" and "Chief Justice Advisor" ahead of schedule.