Azərbaycan Respublikası hərbi prokurorunun böyük köməkçisi, baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən təltif olunub.
Redaksiya xəbər verir ki, o, "Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875-2025)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə mükafatlandırılıb.
Firad Əliyev təltif olundu
Xatırladaq ki, baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyev əvvəl Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Mətbuat Xidmətinin rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Bir müddət əvvəl daxili işlər nazirinin müavini, Daxili Qoşunlar Komandanı, general-leytenant Şahin Məmmədov Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunları ilə Hərbi Prokurorluq arasında ictimai əlaqələrin təmin edilməsində və informasiya əməkdaşlığı fəaliyyətində fərqləndiyinə görə baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyevi "Daxili Qoşunlar Fərmanı" ilə təltif edib.
Firad Əliyevi 26 iyun 2024-cü il tarixdə müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə və 14 avqust 2024-cü il tarixdə Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev Azərbaycan Respublikası Sərhəd Qoşunlarının Yaranması Günü münasibətilə "Hərbi əməkdaşlıq sahəsində xidmətlərə görə" medalı ilə, Azərbaycan Respublikasının baş prokuroru, l dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri Kamran Əliyev isə 1 oktyabr - Prokurorluq işçilərinin peşə bayramı günü münasibətilə xidməti vəzifələrini nümunəvi icra etdiyinə, qanunçuluq və hüquq qaydasının möhkəmləndirilməsi, cinayətkarlığa qarşı mübarizə, vətəndaş hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində əldə etdiyi nailiyyətlərə görə "Prokurorluğun fəxri işçisi" döş nişanı ilə təltif ediblər.
Məlumat üçün vurğulayaq ki, baş ədliyyə müşaviri Firad Fuad oğlu Əliyev Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin bakalavr təhsil pilləsini 2002-ci ildə, magistr təhsil pilləsini isə 2004-cü ildə fərqlənmə diplomları ilə bitirərək, universitet rəhbərliyi tərəfindən "Hüquq fakültəsinin ən nümunəvi məzunu" adına layiq görülüb. 12 aprel 2005-ci il tarixdən prokurorluq orqanlarında qulluq keçir və xidməti vəzifələrini layiqincə yerinə yetirdiyinə görə dəfələrlə müxtəlif şəkildə təltif olunub, o cümlədən ona "ədliyyə müşaviri" və "baş ədliyyə müşaviri" rütbələri vaxtından əvvəl verilib.

Заместитель главного военного прокурора Азербайджанской Республики, главный советник юстиции Фирад Алиев был награжден Агентством по развитию медиа.
Редакция сообщает, что он был награжден юбилейной медалью Азербайджанской Республики «150-летие национальной прессы Азербайджана (1875-2025)».
Фирад Алиев награжден
Напомним, что главный советник юстиции Фирад Алиев ранее занимал должность руководителя пресс-службы Военной прокуратуры Азербайджанской Республики.
Некоторое время назад заместитель министра внутренних дел, командующий Внутренними войсками, генерал-лейтенант Шахин Мамедов наградил главного советника юстиции Фирада Алиева медалью «Приказ Внутренних войск» за отличия в обеспечении общественных связей и информационной деятельности между Внутренними войсками Министерства внутренних дел и Военной прокуратурой.
26 июня 2024 года министр обороны, генерал-полковник Закир Гасанов в честь Дня Вооруженных Сил Азербайджанской Республики и 14 августа 2024 года начальник Государственной пограничной службы, генерал-полковник Эльчин Гулиев в честь Дня образования Пограничных войск Азербайджанской Республики наградили Фирада Алиева медалью «За заслуги в области военного сотрудничества», а генеральный прокурор Азербайджанской Республики, главный советник юстиции 1-го класса Кямран Алиев 1 октября — в профессиональный праздник работников прокуратуры — за образцовое выполнение служебных обязанностей, достижения в области укрепления законности и правопорядка, борьбы с преступностью, защиты прав и свобод граждан, наградил нагрудным знаком «Почетный работник прокуратуры».
Для информации отметим, что главный советник юстиции Фирад Фуад оглы Алиев окончил бакалавриат юридического факультета Бакинского государственного университета с отличием в 2002 году, а магистратуру — в 2004 году, и был удостоен звания «Самый образцовый выпускник юридического факультета» руководством университета. Он проходит службу в органах прокуратуры с 12 апреля 2005 года и неоднократно награждался различными наградами за добросовестное выполнение служебных обязанностей, в том числе ему досрочно были присвоены звания «советник юстиции» и «главный советник юстиции».